"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
KIK toetab rohetehnoloogia projekte 246 000 euroga (0)
14. oktoober 2021
Foto: Pixabay

“Vajame uusi lahendusi kliimamuutustega kohanemiseks ja nende mõjude leevendamiseks. Teadus ja tehnoloogia peavad aitama kaasa materjalide ringlusele, taaskasutusele ja taastuvenergia tootmisele,” ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder. 

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab seitset rohetehnoloogia arenguprogrammi projekti 246 000 euroga, et leida uusi lahendusi taastuva energeetika, põllumajanduse, metsanduse ning transpordi valdkonnas, vahendab BNS.

Lisaks saavad toetust 16 kooli, et motiveerida noori mõtlema keskkonnahoidlikele lahendustele. Koolid saavad toetust 123 000 eurot. Tegevused viiakse ellu hiljemalt suvel 2023, teatas KIK.

Ettevõtluse arendamise programmist toetatakse rohetehnoloogiaga seotud arenguprogrammide ja ideekonkursside elluviimist või olemasolevatele arenguprogrammidele rohetehnoloogia suuna lisamist.

Õpilaste rohetehnoloogia teadmiste suurendamise toetust said projektid, mis aitavad tutvustada 5.-9. klasside õpilastele ja kogu kooliperele rohetehnoloogia valdkonda, selle seost kliimamuutustega ning panustavad läbi reaalselt elluviidavate tegevuste keskkonnahoidu.

Näiteks rajatakse KIK-i toel Muraste kooli juurde tuulegeneraatorite katsepark, kus kooli õpilased saavad teostada mõõtmisi ning analüüsida parimat võimalikku tuuliku lahendust energiat tootva tuulegeneraatori valimiseks. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.