"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Uute hoonete ehitamine häirib elanikke Linnavõim teeb ehitusplatsidele reide ja kutsub ehitajaid korrale (0)
14. oktoober 2021

“Sellel aastal on meie ameti eestvedamisel tehtud 12 heakorraalast reidi. Külastatud on 70 ehitusplatsi ja saab seda öelda, et kõikidel kordadel on tulnud millelegi tähelepanu juhtida,” ütles Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg, kelle sõnul on ehitustöö tegijal on heakorra eeskirjast tulenevalt päris mitmeid kohustusi.

“Mis kõige tähtsam on see, et ta peab tagama selle, et ehitusobjektilt ei kanduks liiva, tolmu ja pori linnatänavatele, naaberkinnistutele, kõnniteedele,” selgitas Sulg.

Kesklinnas on mõned ehitusplatsid, mis kütavad kirgi. Näiteks tolmutamine Liivalaia tänaval Eesti Gaasi maja lammutamisel on ületanud lausa meediakünnise. Ehitusplats ei jää aga ehitusplatsiks.

Ühel hetkel kerkib uus hoone, mille eesmärgiks on tagada parem linnaruum.

Tolmu lendlemist takistavad niisutid

Liivalaia ja Süda tänava nurgal on nüüd Eesti Gaasi maja lammutamisel võetud tolmu lendlemise tõkestamiseks abiks niisutid. Tolmu ja muud sodi ehituse juures tekibki, suuremad häiringud kipuvad aga olema just seal, kus on juba olemasolev keskkond ja ümber eluhooned.

“Paratamatult ehitamisega tuleb teatud ebamugavusi piirkonnas taluda. Loomulikult on selleks lammutusprojekt, kus nähakse ette erinevad meetmed ohutuks ja turvaliseks lammutamiseks, et välistada ohtu kõrvalistele inimestele ja nende tervisele,” nentis Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Ivari Rannama.

Lammutus ja ehitusprojektid sisaldavad terve rida heakorranõudeid, mida tööde elluviijad jälgima peavad. Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet on läbi aastate valinud parima heakorraga ehitusobjekti, et ehitusfirmasid innustada ja tunnustada.

Hotell Olümpia vastas käib samuti vilgas tegevus. Kuna tegemist on endise parkimisplatsiga, siis lammutustööd vajalikud ei ole olnud. Kuid lisaks sellele, et tuleb jälgida ehitustegevusel kehtivaid heakorra eeskirju, kaasneb alati ka mure ümberkaudsete majade pärast.

“Meie ehitaja on kõrval asuvate kinnistute omanike, korteriühistute esindajatega ikkagi pidevalt kontaktis ja ühenduses. Jälgime võimalikke muresid, mis võiksid tekkida, et kas süvendi kaevamisega tekib mingeid vajumeid, pragusid ja hoiame sellel asjal ikkagi silma peal,” rääkis AS Kapitel projekti direktor Allan Remmelkoor.

Ehitustegevus Tallinna kesklinnas on hetkel üsna aktiivne. Pärnu maantee äärde kerkib Tallinna Muusika- ja Balletikool, Luise tänava äärde Kaitsepolitseiameti peahoone laiendus. Ka endise Eesti Kunstiakadeemia platsil Tartu maantee 1 aadressil on detailplaneering vastu võetud kolmekümnekorruselise büroohoone ehitamiseks.

Linna südames Tatari 1 kinnistul on lammutustegevus juba mõnda aega tagasi lõppenud. Pikalt kestsid arheoloogilised kaevamised, nüüd on käes ehitustegevus ning uus büroomaja peaks valmis olema augusti teises pooles.

Linnasüdamesse kerkib mitmeid uusi hooneid

“Uus hoone joonistub piki Estonia puiesteed olevate majadega ja piki Tatari tänavat olevate majadega ühele joonele. Nurk tuleb Plaza tagant natukene välja ja hakkab sealt kenasti paistma, nii et peaks igati hästi sobima siia ansamblisse,” kirjeldas uut ehitist  AS Kawe partner/juhatuse liige Jaanus Kosemaa.

Olümpia vastu krundile tuleb aga kolme kõrghoonega uus kvartal arhitekt Martin Aunini projekti järgi. Peamiselt on tegu kontori äripindadega, sekka mõned korteridki. Valmimistähtaeg on 2024.

“Kõige kõrgem hoone tuleb 28-korruseline ja siis sellele lisaks veel 16- ning 9-korruseline, nii et loodame anda Tallinnale sellist suurlinlikku tunnetust veidi juurde,” ütles Allan Remmelkoor. 

“Siinsamas kõrval on ju ajalooliselt loogelnud ka Härjapea jõgi ja siin on ajalooline tiigiveski, me korrastame ja muudame kaasaegseks kogu selle pargiala.”

Liivalaia ja Süda tänava nurgale ehitab aga omanikfirma Infortar vana majaga samas mahus uue büroohoone, mis peaks valmima 2023. aasta märtsis. “Kindlasti tuleb see majaesine inimsõbralikum ja siia külje peale, mida siin varem ei ole olnud, tulevad ka üksikud puud ja haljastust juurde. Ütleme, et ta on kindlasti funktsionaalsem, mis on olnud ka omaniku eesmärk,” kirjeldas uut Eesti Gaasi hoonet Ivari Rannama.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.