"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
PÖFF rajab Paljassaarde omanimelise pargi (0)
14. oktoober 2021

Tänavu 25. sünnipäeva tähistav Pimedate Ööde filmifestival kuulutas välja omanimelise pargi rajamise. Tulevase PÖFFi pargi asukohta Paljassaarel kohe Tallinna filmilinnaku kõrval, kus praegu on tühermaa, istutati täna sümboolselt esimene puu – Sahhalini pihlakas.

Vaata galeriid (29)

Puu istutasid PÖFFi juht Tiina Lokk, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Gren Noormets.

1,5 hektari suurune avalik park rajatakse lähiaastatel koostöös Tallinna linna ja filmilinnakuga. See on pühendatud inimestele, kes on andnud olulise panuse filmikunsti ja PÖFFi arengusse. Omanimelised puud istutavad sinna näiteks festivali elutööauhinna laureaadid, auhinnavõitjad ja aukülalised.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul hakkab lõpuks täituma ammune unistus. „Suurtel ajaloolistel festivalidel on oma kodulinnaga tugev side, mis tavaliselt leiab ka ruumilise väljenduse – olgu selleks linnaruumi ehitatud filmipalee või staaride käejälgedega mälestusplaadid tänavatel. Meie soovisime anda panuse hoopis Tallinna rohealade arendamisse, aga samal ajal väärikalt tunnustada ka festivaliga seotud inimesi. Asukoht filmilinnaku naabruses loob ümbruskonnaga suurepärase dialoogi,” ütles ta.

Pargi rajamise koordinaator Hannes Aava rõhutas, et haljasala tuleb poolloodusliku koosluse ja vähese hoolduskoormusega, mis muudab ökoloogilise jalajälje minimaalseks.

Pargi rajamiseks asutab PÖFF ka toetusfondi, mittetulundusühingu Rohehunt, mis võimaldab pargi rajamisele kaasa aidata kõigil huvilistel nii Eestist kui välismaalt.

Tulevane park asub aadressidel Paljassaare tee 1b ja 1c.

Kõrvalkrunt ootab Tallinna Filmilinnaku ehituse algust, esialgse stsenaariumi järgi peaks see aset leidma 2022. aastal.
“Ajaliselt ma kuupäeva ei oska praegu öelda, aga eile käisime oma projetki kultuurkapitali nõukogule tutvustamas koos ülejäänud nelja projektiga, kes tähtsate kultuuriobjektide nimistusse valiti ja eks nad selle pealt hakkavad
oma atra seadma nagu meile öeldi,” lausus Tallinna Filmilinnaku juht Gren Noormets.

Pimedate Ööde filmifestival leiab tänavu aset 12.–28. novembrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.