"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Bolt soovib kasutusele võtta reaktsioonikiiruse testi Jalakäija Villu: pidin eile alla jääma tõukerattale (0)
15. oktoober 2021

Bolt soovib elektritõukeratta ning rendiautoga liikumist reguleerida alkoluku või reaktsioonikiiruse testiga. See aitaks piirata purjus peaga liiklusvahendite kasutust ning loodetavasti vähendaks tulevikus ka raskete õnnetuste hulka.

Möödunud hooajaks võeti elektritõukerataste ohutuma liiklemise nimel vastu rida seadusi, kuid ka need pole soovitud tulemusi toonud ning õnnetusi juhtub nendega endiselt palju.

“Ma pidin eile alla jääma elektritõukerattale,” ütles jalakäija Villu. “Tagant tuli meeletu tempoga nii, et ripsas kergelt. Üle 15 km/h ei tohiks küll tõukeratta kiirus olla.”

“Ma sõidan ise ka elektritõukeratastega, küll pigem rahulikult aga olen näinud kuidas mõned inimesed nendega kihutavad,” lisas Liisbet.

Kiirabi juhi Raul Adlase sõnul sai Tallinna kiirabi septembri kuu jooksul 33 väljakutset tõukerattaga seotud õnnetuspaikadesse, oktoobrikuu jooksul on registreeritud juba kaheksa juhtumit.

“Ratta pealt kukkudes on kõige tüüpilisem trauma rangluu murd, ehk inimene kukub õla peale nii, et ta ei saa kätt ette panna,” ütles ITK erakorralise meditsiini osakonna juhataja Märt Põlluveer. “Loomulikult on tihti ka rindkere ja roiete põrutusi.”

Bolt töötab hetkel välja lahendusi kasutaja alkoholijoobe testimiseks ning arutlusel on ka kiirusepiirangu alandamine või aeglaste tsoonide lisamine.

“Selle kiiruse piiranguga on nii, et nad peavad kõnniteel sõitma sama kiirusega, millega inimene liigub, aga tihti nad seda ju ei tee,” sõnas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. “Siit võiks teha järelduse, et kiirus võiks veelgi allpool olla.”

Lisaks elektritõuksidele on murekohaks ka rendiautod. Mõni nädal tagasi põhjustasid joobes juhid Bolt Drive rendiautoga 24 tunni jooksul kaks õnnetust, neist ühe tagajärjel hukkus inimene. See on pannud ühiskonna arutlema, kuidas tõkestada purjus inimeste rendiautoteenuse kasutamist, üheks lahenduseks pakub Bolt reaktsioonikiiruse testi.

“Auto või tõukeratta puhul on teenuse kasutamiseks vaja mobiiltelefoni, millel saab mängida reaktsioonimängu,” selgitas rakenduse tööd Bolti Baltikumi valitsussuhete juht Henri Arras. “Pead tegema ekraani juhendi järgi piisavalt kiireid liigutusi ja kui need saavad tehtud, siis reageerid piisavalt hästi ja saad asuda liiklusesse.”

Kaalutakse ka alkoluku kasutusele võttu, kuid mitmed küsimused on vaja veel lahendada nagu alkolukkude otsikute vahetamine covidi ajastul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.