"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Kesklinna ja Lasnamäe piiril avati uus kergliiklussild (0)
15. oktoober 2021

“Nime “Siug” kandvale sillale Lasnamäe veerul saab tulla imekaunist kesklinna vaadet imetlema,” lausus kekslinna vanem Monika Haukanõmm. “Siit näeb hästi linnasüdant kõrghoonetega, Kadriorgu ja ka merd.”

Lasnamäed ja kesklinna ühendav jalakäijate ja kergliiklejate sild avati reedel. See aitab pääseda Filtri teelt Kadriorgu ja tulevasse Ülemiste ühisterminali.Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Sveti sõnul on linlased sellist silda aastakümned oodanud.

“Sild ühendab Lasnamäe Majaka asumit kesklinna Kadrioru ja Torupilli asumitega,” lausus ta. “See loob hea võimaluse kahe linnaosa vahel jalutamiseks, väntamiseks või sõitmiseks. Sild muudab kesklinna elanikele Ülemiste piirkonna kättesaadavamaks. Samas saavad kesklinna elanikud minna silda pidi kesklinna tööle, sõpradele külla, jalutama või puhkama. See sild on esimene mitmest ühendusest, mis aitavad kesklinna ja Lasnamäed siduda. See sild annab ettekujutuse, kuidas neid järgmisi ühendusi tuleks luua.”

Õpilastel ohutum liigelda

Ka Kadrioru saksa gümnaasiumi õpilased saavad nüüd kooli kahe õppehoone vahel kiiremini ja ohutumalt liikuda. Lasnamäe elanikel on senisest lihtsam Kadrioru parki jalutama pääseda ning emadel ja isadel kergem lapsevankrit lükata. Kui aga keegi soovib tee peal jalga puhata, saab ta seda teha vaateplatvormil.

Linnapea Mihhail Kõlvart lausus silla avamisel, et see on oluline samm ratta- ja jalakäijate ühenduste parendamiseks Lasnamäe ja Kesklinna vahel «Töötame edasi selle nimel, et kõigil tallinlastel oleks iga päevmugavam ja turvalisem liikuda jalgsi ja rattaga, samuti ka lapsevankriga,» rääkis ta. «Täna avatud ühendus ei jää viimaseks: järgmisena rajame mugava ühenduse Valge ja Kuristiku tänavate vahele, sidumaks Lasnamäed Kesklinnaga veelgi paremini. Siit algabki kogu klindiäärse maastiku korrastamine, mis päädib katkematu uue pargi loomisega.»

Eriline ehitis

Esiteks rajati enam kui kahe kilomeetri pikkune kergliiklustee, mis ühendab Kadrioruga Tehnika tänava ja Filtri tee. Ühendus kulgeb Odra, Türnpu, Vilmsi ja Vesivärava tänavate kergliiklustee kaudu. Nüüd sai valmis kaheosaline kergliiklussild ning vaateplatvormiga 200-meetrine teelõik Gonsiori ja Majaka tänavate vahel. Uuendati ka tehnovõrke, kujundati maastikku, paigaldati tänavavalgustust ning liikluskorraldus- ja ohutusvahendid. Kokku võttis silla rajamine aega aasta.

“Tegelikult pole siin mitte üks vaid kaks silda,” selgitas Svet. “Osa teest on Lasnamäe klindi sisse uputatud ja osa seisab vaiade peal. Ehitusfirma sai väljakutsega hästi hakkama.”

Silla erilisust kiitis ka kesklinna vanem Haukanõmm. «Silla otsad ei asu ühel tasapinnal. Kui hakatakse valima aasta betoonehitist, siis see võiks olla väärikas kandidaat,» ütles ta.

Silla projekteeris koostas Reaalprojekt OÜ ja maastikuarhitekt Kino Arhitektid. TREF Nord AS ehitas silla 884 412 euro eest, seda toetas ka Euroopa regionaalarengu fond.   

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.