"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
raadiojaama Ether FM avamis-performance Lindakivi väljakul Lasnamäele koliv Tallinna Kunstihoone avalikustab oma uue maja projekti ja programmi (0)
15. oktoober 2021
Tallinna Kunstihoone

Tallinna Kunstihoone kutsub sel reedel, 15. oktoobril kl 18.00 Lindakivi keskuse väljakul (asukoht: Jaan Koorti 22, Tallinn) toimuvale üritusele, kus tutvustab Lasnamäele kerkiva uue hoone projekti ning 2022. aasta programmi.

Tallinna Kunstihoone 1934. aastal valminud ajalooline näitusemaja läheb restaureerimisele, mistõttu kolivad kunstihoone näitusesaalid Lasnamäele. Selleks kerkib Lindakivi keskuse juures olevale väljakule järgmise aasta suveks arhitektuuribüroo Salto projekteeritud ajutine galeriihoone. Kunstihoone tegutseb Lasnamäel 2024. aasta märtsi lõpuni, mille järel on Kunstihoone valmis hoone edasi kinkima tingimusel, et seal jätkub kunsti- ja kultuuritegevus.

„Valisime just Lasnamäe Tallinna Kunstihoone remondiaegseks ajutiseks asukohaks, kuna tunneme, et kõrgtasemel kultuur võiks omada suuremat rolli erinevate kogukondade ühendamisel. Loodame, et Kunstihoone asukoha valik ja uus keskkond inspireerivad nii meie näitustel osalevaid kunstnikke kui ka olemasolevat ja meid alles avastama hakkavat publikut,” ütles Tallinna Kunstihoone juhataja Paul Aguraiuja.

„Kunstihoone tulek Lasnamäele on väga teretulnud, kuna see mitmekesistab meie linnaosa kultuurielu ja rikastab linnaruumi omapärase lahendusega. Loodan, et Kunstihoone eeskujul laiendavad ka teised üleriigilise haarde ja rahvusvahelise tasemega kultuuriasutused oma tegevust Lasnamäele,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Ajakava 15. oktoobril kl 18.00 Lindakivi keskuse väljakul (asukoht: Jaan Koorti 22, Tallinn):

18.15 – Tallinna Kunstihoone juhataja Paul Aguraiuja ja Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet tutvustavad Tallinna Kunstihoone ajutise galeriihoone projekti Lindakivi väljakul.

18.30 – Tallinna Kunstihoone kuraatorid räägivad Kunstihoone programmist 2022 uues galeriihoones.

Siim Preiman – Eesti Kunstnike Liidu 22. aastanäitus „Kevadnäitus 2022“

Corina Apostol – „Oliver Ressler. Barrikadeerides mandrijääd“

Tamara Luuk – „Mis saab neist armsatest tüdrukutest?“

19.00 – raadiojaama Ether FM avamis-performance Lindakivi väljakul.

Ether FM on Henrik Rakitini (San Hani) raadiojaam, kontseptalbum ja performance. Kogu Baltikumi üritustesarja „Rõõmu ajalugu. Neljas osa“ raames palus Rakitin külastajatel juulikuu jooksul vastata enda koostatud küsitlusele. Selle põhjal loodud muusikat edastab ta kahe nädala jooksul Lindakivi kultuurikeskussesse paigaldatud raadiojaama kaudu.

20.00–23.00 – DJ Bandit & Misha Panfilov Lindakivi Restos.

Kehakinnitust ja soojendavat keelekastet pakub Lindakivi Resto. Lindakivi Restosse sisenemiseks palume uksel esitada üks järgmistest tõenditest:

1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2. COVID-19 läbipõdemise tõend
3. Kuni 72 tundi enne üritusele sisenemist tehtud PCR-test (negatiivne).

Kuidas tulla?

Asukoht: Jaan Koorti 22, Tallinn https://goo.gl/maps/TR5ieKpBUezhtrNVA
http://lindakivi.ee/et/contact/

Tallinna Kunstihoone Vabaduse väljakul asuv hoone kui riiklikult tähtis objekt läheb kapitaalremonti, mille käigus valmib kaasaegne ruumilahendus, mis võimaldab Eestisse tuua kunstimaailma tippnäitusi. Kunstihoone täidab ka Eesti kunstnike jaoks üliolulist rolli, sest on suurim kunsti produtsent ja peamisi eesti kunsti tellijaid ning esmaesitlejaid.

Pilte Lasnamäele kerkivast kunstihoonest:https://drive.google.com/drive/folders/1YU9-elaPn6ga8n1BV2etDsCxCboaluL8?usp=sharing

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.