"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Lehepuhurit tohib kasutada üksnes lehtede kokku kogumiseks (1)
16. oktoober 2021

“Olgu see siis pargitee, park, iseenesest võib ka kõnniteel lehepuhurit kasutada, kui see tolmu üles ei keeruta. Suvel tihtipeale, kuna lehti veel ei olnud, siis pühiti liiva tänavatelt sellega. See tekitab  asjatut müra ja tohutut tolmu,” rääkis Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Igasügisene lehtede koristus linnas, on taas päevakorda kerkinud.  Mullu juunis  kehtima hakanud uus Tallinna heakorraeeskiri lubab avalikus kohas kasutada lehepuhurit üksnes lehtede kokku kogumiseks.

Just häiriva  müra tõttu on inimesed  mitmeid kaebusi esitanud.  Kõige enam on häiritud Kesklinna ja Põhja-Tallinna elanikud.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti osakonna juhataja asetäitja Toomas Rebase sõnul  sätestab heakorra eeskiri  selle nõude, et puhastusalal peavad olema tööd tehtud hommikul kella seitsmeks.  “Öörahu kehtib meil kella kuueni ja siis selles vahemikus, kui tehakse selle lehepuhuriga mürarikkaid puhastus- või hooldustöid, siis ilmselgelt see häirib inimesi,” lisas Rebane.

Heakorra puhastusalal ehk kinnistuga külgnaval kõnniteel, mis jääb kinnistu ja sõidutee vahele, peab tagama kinnistuomanik. Elanikele, kellel on suured hoovid ja palju puid, on lehtede teema aga eriti tülikas. Ka linnaosad on elanikele  abiks ning pakuvad  tasuta aia- ja haljastusjäätmete äravedu.

“Inimesed on juba harjunud sellega, et selline teenus on neile olemas ja eelkõige ka tasuta. See ongi kogukonna ja linnaosavalitsuse ühine koostöö,” lausus Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Kristiine linnaosa pakub teenust juba 15. aastat.  Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe rõhutas, et iga kinnistu omanik saab Kristiine linnaosa valitsuse lehel oma aadressi teatada.

“Linnaosa valitsus viib kuni kümme kotti aia ja haljastusjäätmeid tasuta ära,” lisas ta. Juhul, kui lehekotte on rohkem kui kümme kotti, tuleb need ise ära viia.  Kõik neli Tallinnas asuvat jäätmejaama võtavad aia ja haljastusjäätmeid tasuta vastu.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

omanik
16. okt. 2021 11:25
Millal hakkab linn kõnniteid ehk linnamaad korras hoidma. Praegu on see antud koormisena eraomanikele teha. Mustamäel on linnamaa koristamata, sealt aga lendavad puulehed korteriühistute territooriumile. Korteriühistud peavad koristama iga päev, linn koristab oma rämpsu ära ehk lumetulekuks kui sedagi. https://eestiuudised.ee/algatati-petitsiooni-mille-eesmark-on-vabastada-omanikud-teoorjusest/