“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Fotokonkursi "Aastaring Tallinnas 2021" võitja on selgunud (0)
18. oktoober 2021
Hindamiskomisjoni valis 2021. aasta võitjaks foto „Peegeldus“ (Cristo Pihlamäe). Foto: Cristo Pihlamäe

„Tallinna linnakeskkond pakub oma mitmekesisusega fotograafidele rohkesti inspiratsiooni, mis peegeldus ka 172 tänavusele konkursile saadetud võistlustööl. Pildile on püütud nii kauneid loodusvaateid kui ka linde ja loomi, samuti olemasolevat arhitektuuri ja alles veel ehitatavaid hooneid. Piltidel on mängitud valguse ja udu, vihma ja peegeldustega. Kokkuvõttes kujunes esinduslik galerii, mis näitab linnapilti läbi selle elanike silmade,“ rääkis abilinnapea Kalle Klandorf.   

Lõppes fotokonkurss „Aastaring Tallinnas 2021“, mille eesmärgiks oli leida uusi ja huvitavaid fotosid, mis jäädvustaksid linnas aset leidnud sündmusi ja linnapildi muutumist eri aastaaegadel. Võidutööks osutus Cristo Pihlamäe foto „Peegeldus“.

Hindamiskomisjoni valis 2021. aasta võitjaks foto „Peegeldus“ (Cristo Pihlamäe). Rahva lemmiku preemia pälvis töö „The yachts“ (Jahid, Alina Kemppinen).

Eripreemia vääriliseks tunnistas žürii kümme silmapaistvat fotot: „Sügisõhtu Snelli pargis“ (Viive Herne), „Удача“ (Edu, Anna Borunova,), „Sunset at Port Noblessner“ (Päikeseloojang Noblessneris, Corin Nichols), „Haabersti elanik“ (Karolina Malkov), „Öine kesklinn täiskuu kumas“ (Raigo Tõnisalu), „Käblik“ (Erik Karits), „Udune Pirita rand“ (Yulia Cheshkovskaya), „Pakun vaibakloppimise teenust“ (Erik Karits), „Город в отражении“ (Linn peegelduses, Yulia Nikolaeva), „Побег“ (Põgenemine, Anna Borunova, Kadrioru Pargi eripreemia).

Näitus võidutöödest avatakse Vabaduse Väljaku tunnelis 24. novembril ja see jääb avatuks aasta lõpuni. Kõikide tänavu esitatud fotodega on võimalik tutvuda Tallinna kodulehel: fotokonkurss.tallinn.ee/fotod

Tallinna linnal on fotokonkursside korraldamisel suur kogemus. Aastatel 2006–2013 korraldati fotokonkursse teemal „Parim jõulukaunistus“. Aastast 2014 on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti korraldatava fotokonkursi teemaks olnud „Aastaring Tallinnas“. Möödunud aastal tegi Tallinn koostööd MTÜ-ga Looduskiri ning andis ajakirja „Eesti Loodus“ fotovõistlusel välja oma eripreemiad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.