“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Kelmid tekitasid tallinlastele üle 20 000 euro kahju (0)
18. oktoober 2021
Foto: Pixabay

Politsei uurib kolme kelmust, milles tallinlased said kahju kokku üle 20 000 euro.

Politsei uurib juhtumit, kus 14. oktoobril helistas Lasnamäel elavale 51-aastasele mehele väidetav Swedbanki töötaja, kes palus mehel siseneda internetipanka ja sisestada Smart-ID paroolid. Mees tegi nagu paluti ja avastas hiljem, et tema pangakontolt on varastatud 4920,38 eurot, vahendab BNS.

15. oktoobril tuli teade, et 14. oktoobril helistas Haaberstis elavale 57-aastasele mehele väidetav Swedbanki töötaja, kes teatas, et mehe Swedbanki pangakontot kasutades osteti telefon, kuid enda sõnul ei ostnud mees midagi. Helistaja ütles, et mees peab sisenema Smart-ID kaudu panka, kinnitama kõik andmeid, et väidetav telefoni ost tühistataks. Mees tegigi nagu öeldud ja avastas hiljem, e tema kontolt on tehtud tundmatu inimese teises pangas asuvale pangaarvele ülekanne 10 000 eurot.

15. oktoobril sai politsei teate, et 6. oktoobril sai 60-aastane Kristiines elav mees kõnesid erinevatelt telefoninumbritelt, millelt helistajad esitlesid end nii Swedbanki kui ka SEB Panga töötajatena. Mehele räägiti, et tema pangakontol toimuvad kahtlased tehingud ja keegi on võtnud tema nimel Bondora AS-ilt laenu summas 6500 eurot ning selle tagastamiseks tuleb kinnitada toiminguid Smart-ID PIN-koodidega,  mida mees vastavalt juhistele ka tegi. Seejärel selgus, et mehe SEB panga kontole on laekunud laenusumma 6500 eurot Bondora AS-ilt ja tema pangakontolt oli tehtud ülekandeid kahe võõra inimese kontodele kokku 7100 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.