“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Lätis peeti kinni võltskoroonatõendite müügis kahtlustatavad (0)
18. oktoober 2021
COVID-19 vaktsineerimise tõend. Foto on illustratiivne. Foto: Scanpix

Läti politsei pidas eelmisel nädalal Cesises ja  Aluksnes kinni kolm isikut, keda kahtlustatakse võltsitud koroonasertifikaatide müümises.

Politsei sai hiljuti infot, et üks Cesise elanik võib müüa fiktiivseid koroonapasse. Politsei pidas pühapäeval kinni 1958. ja 1966. aastal sündinud naised, keda kahtlustatakse pettuses osalemises, vahendab BNS.

Kahtlusaluste kodude läbiotsimisel leidis politsei mitu tuhat eurot, mida peetakse kriminaalseks tuluks. Uurimise käigus tehti kindlalt, et võltsitud koroonasertifikaadi hind võis olla 250-300 eurot. 

Läti politsei sai eelmisel nädalal Riia meditsiiniasutusest infot võimalike võltsitud koroonatõendite kohta. Haiglasse sattunud isik esitas koroonatõendi, ent kui tema seisund halvenes, tunnistas ta, et  oli tõendi ostnud. Seoses võltssertifikaadi uurimisega peeti järgmisel päeval Aluksnes kinni 1976. aastal sündinud naine, kes töötab ajakirjanduse teatel meditsiiniõena. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.