“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Pirita Majandusgümnaasiumi juurdeehitus valmib aasta lõpuks (0)
18. oktoober 2021
Foto: Pirita LOV

“Töö Pirita Majandusgümnaasiumi laiendamisel käib täie hooga, ehitajad töötavad ka nädalavahetustel. PMG juurdeehitus valmib aasta lõpuks,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Nagu vanemaid ehitisi remontides ja renoveerides sageli ilmneb, võib tööde käigus tulla ootamatus – PMG ehitustöödel selgus, et hoones, kus tehakse juurdeehitust, on katusepaneelide läbivajumine. Seetõttu tekkis vajadus hoone konstruktsioone tugevdada, mida tehti täiendava monolitiseerimise ja armatuuri lisamisega,” lisas ta.

“Kandevõimet lisati hoonele, kuhu ehitatakse peale üks korrus. Selle töö tõttu on pikenenud ka juurdeehituse valmimise tähtaeg aasta lõpuni. Lisatööd koos projekteerimisega maksavad 150 000 eurot,” selgitas Liinat.

Pirita Majandusgümnaasiumi (PMG) laienduse I etapp läheb maksma 2,4 miljonit eurot. Laienduse II etapp on plaanitud järgmiseks aastaks ja maksumus 4,5-5 miljonit eurot.

Liinati sõnul on viimastel nädalatel sotsiaalmeedias levitatud PMG juurdeehituse kohta ebatäpset infot, mis tekitab nördimust nii kooliperes, lastevanemate kui ka ehitusega seotud ametkondades.

Pirita Majandusgümnaasiumi kooliperele on ehitustööde ajaks tagatud täielik ohutus ja turvalisus. “Hoonetes, kus ehitustööd ei toimu, on koolitöö korraldamine ohutu. Ehitustsoon on piiratud vastavalt nõuetele ja sinna kõrvalised isikud ei pääse,” kinnitas linnaosavanem.

Ehitustööd toovad alati kaasa ajutisi ebamugavusi ja nii peab osa õpilasi käima praegu koolis õhtuses vahetuses. See on ajutine lahendus ehitustööde ajaks. “Palume mõistvat suhtumist ajutiste ebamugavuste pärast. Suur tänu kogu kooliperele ja lastevanematele,” ütles Liinat.

Kogu Pirita majandusgümnaasiumi laiendus valmib kahes etapis. I etapis tehakse töid 2,4 miljoni euro eest ja II etapis 4,5-5 miljoni euro eest. “Juurdeehituse II etapp on kavas 2022. aastal. Raha selleks on planeeritud Tallinna järgmise aasta eelarves,” märkis Liinat.

Küsimuste korral pöörduda linnaosavanema või Pirita Majandusgümnaasiumi poole.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.