"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
lõpphinnang antakse paari kuu jooksul Euroopa ravimiamet hindab Pfizeri vaktsiini kasutamist 5–11-aastastel (0)
19. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

Euroopa ravimiamet (EMA) hindab taotlust, millega soovitakse laiendada BioNTech/Pfizeri Covid-19 vaktsiini Comirnaty kasutamist 5–11-aastastele lastele, vahendab BNS.

Hetkel on Covid-19 vaktsiini Comirnaty lubatud kasutada 12-aastastel ja vanematel.

Comirnaty sisaldab molekuli, mida nimetatakse mRNA-ks ja mis sisaldab juhiseid Covid-19 haigust põhjustava SARS-CoV-2 viiruse valgu ehk antigeeni tootmiseks. Comirnaty ei sisalda viirust ennast ja ei ole võimeline tekitama Covid-19 haigust.

EMA Inimravimite Komitee langetab otsuse tuginedes vaktsiinitootja poolt esitatud andmetele, mis ühtlasi hõlmavad 5 kuni 11-aastaste lastega käimasolevate kliiniliste uuringute tulemusi.

Juhul kui esitatud andmed on piisavad ning ei ole vaja küsida vaktsiinitootjalt lisaandmeid, võib EMA sõnul hinnangut oodata paari kuu pärast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.