“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Harjumaal kaotasid inimesed kelmidele üle 23 000 euro (0)
19. oktoober 2021
Foto: Pixabay

Politsei sai esmaspäeval avaldused kolmelt Harjumaa inimeselt, kes kaotasid kelmidele kokku üle 23 000 euro.

Esmaspäeval sai politsei teate, et 7. oktoobril helistas Lasnamäel elavale 55-aastasele mehele mees, kes tutvustades end Swedbanki töötajana ja palus esitada kõik andmed, millega on võimalik siseneda internetpanka. Hoides meest telefonil neli tundi selgitasid kurjategijad välja kõik tema paroolid ja pangakaardid ning tegid mitmeid ülekandeid 20 500 euro väärtuses, vahendab BNS.

Samal päeval laekus politseile ka teade, et 7. oktoobril helistas Põhja-Tallinnas elavale 35-aastasele naisele mees, kes tutvustas end pangatöötajana ja selgitas, et naise pangakontolt olevat üle kantud raha internetipoele. Seejärel suunati kõne naisele, kes tutvustas end kui pangatehnik ja kelle sõnade kohaselt broneeriti naisele aeg pangas, et vahetada PIN-koodid ja tellida uued pangakaardid.

Operatsiooni tegemiseks küsiti naise kasutajatunnust ja Smart-ID kaudu saadeti PIN-koodid, mille naine kinnitas. Hiljem avastas ta, et tema SEB Panga kontolt on tehtud ülekandeid summas ligi 2200 eurot.

Esmaspäeval teavitati politseid ka juhtumist, kus 12. oktoobril helistati Maardus elavale 21-aastasele naisele, esitleti ennast Swedbanki töötajana ja teavitati naist tema pangakontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Nende peatamiseks suunati kõne edasi inimesele, kes tutvustas ennast LHV Panga töötajana ja palus naisel anda enda isikukoodi, internetipanga kasutajatunnuse ja pangakaardi tagaküljel olevad kolm numbrit.

Lisaks paluti naisel sisestada enda telefoni Smart-ID PIN-koodid, mida naine ka vastavalt juhistele ka tegi. Hiljem avastas naine, et tema LHV Panga kontolt on tehtud kaardimakse summas üle 700 euro.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.