"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Kaupmeeste liit sõlmis kokkuleppe vabatahtlike piirangute kehtestamiseks kaubanduses (0)
19. oktoober 2021
Foto: Mats Õun

“Olukord on taas kriitiline ja piirangute järgimise tagamiseks ei piisa vaid riigi ressursist. Seetõttu pingutame omalt poolt täiendavalt, et saaksime jätkata Eesti inimeste varustamist vajalike toodete ja teenustega ning tagada töö ja sissetulek oma töötajatele,” kommenteeris eneseregulatsiooni taaskehtestamist Kaupmeeste Liidu juht Nele Peil.

“Kutsume ühtlasi üles ka oma kliente vastutustundlikule käitumisele – ennekõike maski kandmisele kõigil kaubanduspindadel ja vaktsineerimisele, mis aitab ära hoida tulevased piirangud,” lisas Peil.

Eesti Kaupmeeste Liidu liikmed sõlmivad avaliku kokkuleppe rakendada vabatahtlikult piiranguid ja meetmeid, et tõkestada koroonaviiruse levikut kaubanduspindadel. Liit kustub ka liitu mitte kuuluvaid kaubandusettevõtteid samu ohutusmeetmeid kasutusele võtma.

Järgneb Kaupmeeste liidu avaldus:

Lähtuvalt madala vaktsineerimistaseme tekitatud haigestumuse kiirest tõusust ja ülekoormusest Eesti haiglatele, on Kaupmeeste Liidu liikmed kokku leppinud rakendada alljärgnevaid käitumisnorme alates 25. oktoobrist:

  • Pakume suuremates kaubanduskeskuses ruume mobiilsetele või statsionaarsetele vaktsineerimispunktidele, kui riik seda meilt soovib. Võõrustame seal meedikuid ja teeme oma kanalites tasuta üleskutseid ja reklaami võimalusele poeskäiguga vaktsineerimine ühildada.
  • Lisame kaubanduskeskuste ja kaupluste sisekorraeeskirjadesse nõuded, et töötajad ja külastajad peavad kandma maski. See annab meile ruumi valdajatena õigusliku aluse maskikontrolliks.Kutsume üles seda nõuet kehtestama esimesel võimalusel.
  • Teeme kõik endast oleneva, et töötajad ja külastajad kannaksid maski. Vastavalt võimalusele: turvapersonal kontrollib maskikandmist sisenemisel või üldaladel, klientidele jagatakse maske või keeldutakse maskita teenindamisest
  • Sulgeme kaubanduse üldkasutatavatel pindadel istumis- ja mängualad. Teeme endast oleneva, et kaubanduskeskustes ja kauplustes ei toimuks ajaveetmist.
  • Peatame üldkasutatavatel pindadel aktiivmüügi ja kauplustes degusteerimised.

Kevadine kogemus sarnase eneseregulatsiooniga näitas, et kaupmeeste avalikul kokkuleppel oli märkimisväärne mõju maski kandmise nõude täitmisele. Üle Eesti kandsid kevadel Kaupmeeste Liidu eneseregulatsiooniga liitunud poodides maske ligi 95% külastajatest. Maski kandmist mittesoovivatel inimestel soovitab Liit ostelda e-poodides.

Kaupmeeste Liit kutsub üles ka kõiki Liitu mittekuuluvaid kaubandusettevõtteid tulema kaasa loetletud meetmetega ja panustama ohutu ostude sooritamise keskkonna hoidmisse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.