“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Kohus kuulutas välja Oliver Kruuda pankroti (0)
19. oktoober 2021
Oliver Kruuda. Foto: Scanpix

Tartu maakohus kuulutas teisipäeval välja ärimees Oliver Kruuda pankroti, vahendab BNS rahvusringhäälingu uudisteportaali. 

Avalduse pankroti kuulutamiseks tegi kohtule tänavu mais Marcel Vichmanni ettevõtte Best Idea OÜ, kuna Kruuda pole tasunud talt kohtuga välja mõistetud 15 miljoni euro suurust võlga.

Kohus nimetas pankrotihalduriks Ene Ahase. Esimene võlausaldajate üldkoosolek toimub 11. novembril.

Kohtuotsus, millega Kruudalt ja tema firmalt AS Rubla mõisteti Vichmanni Best Idea OÜ kasuks 15 miljonit eurot, jõustus mullu septembris. Otsuse kohaselt võttis Kruuda isiklikult ja AS Rubla nimel kirjaliku kokkuleppega kohustuse tasuda kõik võlgnevused Vichmanni äriühingute ees.

AS Rubla, endise nimega Tallinna Piimatööstuse AS ja Tere AS oli alates 2015. aastast likvideerimisel ja on praeguseks pankrotistunud.

Esimene istung asjas toimus juulis, kuid kuna Kruuda kohta käis ka Iirimaal maksejõuetusmenetlus, vajas kohus aega menetluse täpsemate asjaolude selgitamiseks.

Vichmanni ettevõtte avalduse kohaselt on Kruuda ka kohustuste täitmisest hoidumiseks end varjanud ja võõrandanud kogu oma vara.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.