"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
19. oktoober 2021
Foto: Albert Truuväärt

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 79 avaldust ja teadet kuritegudest. Avaliku korra raskeid rikkumisi registreeriti üks. Varavastastest kuritegudest teatati 45, vargustest 25 korral. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milledes sai vigastada kolm inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 11, narkojoobes üks. Piirilt väljastati kaks sisenemiskeeldu, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli kolmel korral.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

18. oktoobril anti teada, et Nõmmel asuvas majas tiris 33-aastane mees tüli käigus oma elukaaslast, 31-aastast naist juustest, mille tagajärjel naine kukkus ja sai viga. Juhtunut nägid pealt ka kaks alaealist last.

Vargus

18. oktoobril laekus teade, et ajavahemikul 16. oktoobri õhtust kuni 18. oktoobri hommikuni on sisse murtud Haaberstis Printsu teel asuva ehitusobjekti soojakusse ja varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on ligi 2000 eurot.

Kelmused

18. oktoobril teatati, et 7. oktoobril helistas Lasnamäel elavale 55-aastasele mehele mees, kes tutvustades end Swedbanki töötajana ja palus esitada kõik andmed, millega on võimalik siseneda internetpanka. Hoides meest telefonil neli tundi selgitasid kurjategijad välja kõik tema paroolid ja pangakaardid ning tegid mitmeid ülekandeid 20 500 euro väärtuses.

18. oktoobril anti teada, et 7. oktoobril helistas Põhja-Tallinnas elavale 35-aastasele naisele mees, kes tutvustas end pangatöötajana ja selgitas, et naise pangakontolt olevat üle kantud raha internetipoele. Seejärel suunati kõne naisele, kes tutvustas end kui pangatehnik ja kelle sõnade kohaselt broneeriti naisele aeg pangas, et vahetada PIN-koodid ja tellida uued pangakaardid. Operatsiooni tegemiseks küsiti naise kasutajatunnust ja Smart-ID kaudu saadeti PIN-koodid, mille naine kinnitas. Hiljem avastas ta, et tema SEB Panga kontolt on tehtud ülekandeid summas ligi 2200 eurot.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
18. oktoobril tuli teade, et Viimsi vallas Miiduranna külas tuli ettevõtte territooriumile 55-aastane mees tulirelvaga, tegi mitu lasku, lõi seejärel 32-aastast meest relvaga ja lahkus sündmuskohalt. Keegi relvalaskude tagajärjel viga ei saanud. Politsei pidas mehe samal õhtul kinni. 

Kelmus

18. oktoobril anti teada, et 12. oktoobril helistati Maardus elavale 21-aastasele naisele, esitleti ennast Swedbanki töötajana ja teavitati naist tema pangakontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Nende peatamiseks suunati kõne edasi inimesele, kes tutvustas ennast LHV Panga töötajana ja palus naisel anda enda isikukoodi, internetipanga kasutajatunnuse ja pangakaardi tagaküljel olevad 3 numbrit. Lisaks paluti naisel sisestada enda telefoni Smart-ID PIN-koodid, mida naine ka vastavalt juhistele ka tegi. Hiljem avastas naine, et tema LHV Panga kontolt on tehtud kaardimakse summas üle 700 euro.

Piiriturvalisus

18. oktoobril kontrolliti Tallinna lennujaamas Eestist lahkumisel Ühendkuningriigi kodanikust meest, kes oli viibinud seadusliku aluseta Schengeni viisaruumis 40 kalendripäeva. Mehele koostati lahkumisettekirjutus ja määrati neljaks kuuks sissesõidukeeld.

18. oktoobril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine Ukraina kodanikust naisel, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja Eestis viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed. Naine toimetati kuni riigist lahkumiseni kinnipidamiskeskusesse.

18. oktoobril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus lahkumisettekirjutuse Ukraina kodanikust mehele, kes oli viibinud seadusliku aluseta Schengeni viisaruumis üheksa kalendripäeva. Mehele määrati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.