“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
kool peaks valmima aastal 2023 Riigi Kinnisvara Aktsiaselts otsib Pelgulinna riigigümnaasiumi ehitajat (0)
19. oktoober 2021
Pelgulinna riigigümnaasiumi 3D-kavand. Foto; Arhitekt Must OÜ

(RKAS) kuulutas välja riigihanke Pelgulinna riigigümnaasiumi õppehoone ehitustöödeks; varasema info järgi on selle maksumuseks arvestatud 15 miljonit eurot.

Neljakorruselise õppehoone ehitusalune pind on 3773 ruutmeetrit ja suletud netopind 8273 ruutmeetrit. Projekteeritud riigigümnaasiumi hoone koosneb kolmest ruudukujulise põhiplaaniga hoonemahust, mis lõikuvad üksteise sisse, vahendab BNS.

Hoone konstruktsioonimaterjalideks on põhimahus puit ja osaliselt raudbetoon. Välisseinad on kaetud laudise ja puitsõrestikuga. Hoone välimisse perimeetrisse on paigutatud klassiruumid ja suuremad avalikud alad, siseperimeetris on ruumid, mis ei vaja otsest päikesevalgust – tualetid, riietusruumid, abi-ja hoiuruumid.

Kinnistule on projekteeritud juurdepääsu ja liikumisteed, jalgratta- ja autoparkla, kõrg- ja madalhaljastus

Pelgulinna riigigümnaasiumi hoone on kavandatud aadressile Kolde puiestee 67a. Õppehoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Arhitekt Must ideekavandiga “Seitse venda”.

“Pelgulinna riigigümnaasiumi südames paikneb looduslikku mäekülje järgi disainitud ja läbi kolme korruse kulgev puidust astmestik. Hoonel on võimas puidust väline päikesevarjestus, mille funktsionaalsus on ühendatud päeva jooksul muutuva valgusega. Keskkonnaalase suunitlusega koolihoone puhul on eriline väline näituste ala, kus õpilased saavad ise istutada ning kujundada looduslikku maastikku. Lisaks istutatakse hoone ümber puudeväli, mis aja möödudes kasvab omanäoliseks linnapargiks, luues suurepärased võimalused õues olemiseks ja liikumiseks,” ütles RKAS-i projektidirektor Raivo Toom.

Ta lisas, et tegemist on laiapõhjalise puidukasutusega haridushoonega, kus palju erinevaid kandeelemente ja nende viimistluskihte on disainitud puidust.

Pelgulinna riigigümnaasiumi ehitust rahastatakse Euroopa Liidu vahenditest. Abiraha kaotamise vältimiseks tuleb riigigümnaasium valmis ehitada 2023. aastaks. 

Hankeleping soovitakse sõlmida kuni 2023. aasta 1. augustini. Pakkumusi saab esitada 24. novembri ennelõunani.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.