"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Septembri harmoneeritud tarbijahinnad tõusid aastaga 6,3 protsenti (0)
19. oktoober 2021
Foto: Pixabay

Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid tänavu septembris eelmise aasta sama kuuga võrreldes 6,3 protsenti.

Võrreldes augustiga tõusis tarbijahindade harmoniseeritud indeks (THHI) 1,2 protsendi võrra, vahendab BNS.

Aastavõrdluses tõusid möödunud kuul enim, koguni 21,2 protsenti, eluasemehinnad, Järgnesid 12,4-protsendise aastakasvuga transpordihinnad ning ligi 6 protsendiga majapidamisega seotud tarbijahinnad.

Vaba ajaga seotud hindade indeks kerkis 5,5 protsenti, väljaspool kodu söömise ja majutuse hinnad 4,2 protsenti. Toidu ja mittealkohoolsete jookide indeks tõusis 2,8 protsenti. 

Tervishoiuhindade kasv oli samal ajal 2,4 protsenti ning hariduse ja lasteasutuste hindade puhul 2,3 protsenti. Alkoholi ja tubakatoodete hinnaindeks kerkis 1,4 protsenti. 

Ainsana langesid septembris sidesegmendi ning riietuse ja jalatsite hinnad, vastavalt 2,8 ja 1,8 protsenti. 

Mitmesuguste teistest kategooriatest välja jäävate kaupade ja teenuste hinnad tõusid 3,4 protsendi võrra. 

THHI puhul on aluseks siseriiklik lähenemisviis ehk kõik Eesti territooriumil tehtud ostud, tarbijahinnaindeksi puhul aga elanikepõhine lähenemisviis ehk Eesti elanikkonna tehtud ostud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.