“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Vaktsineerimisteenus apteekides laieneb (0)
19. oktoober 2021
Foto: Albert Truuväärt

„On väga hea, et apteeke on kaasatud jätkuvalt vaktsineerimise korraldusse Eestis. Meie liikmetelt  on viimastele päevadel väga palju päritud,  et kas ka apteegis on võimalik saada  COVID-19 vastast tõhustusdoosi ning kas riigi poolt lubatud tasuta gripi vastu vaktsineerimine 65 aastaste ja eakamate inimeste puhul on võimalik ka apteegis. Meil on hea meel teatada, et mõlemal juhul saame nüüd vastata jaatavalt,“ ütles Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane, kelle sõnul on tegemis suurepärase uudisega kõigile inimestele.

Sellest nädalast  pakuvad apteegid  ka COVID-19 vaktsiini tõhustusdoose ning tasuta gripi vastu vaksineerimist 65 aastastele ja vanematele  inimestele.

COVID-19 tõhustusdoosi saavad 65 aastased ja vanemad inimesed teha 6 kuud peale vaktsineerimiskuuri lõpetamist tingimusel, et nad ei ole põdenud COVID 19.  Samuti saavad 6 kuu möödumisel teha tõhustusdoosi kõik tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajad. Teisetel alla 65 aastastel inimestel peab vaktsineerimiskuurist  olema enne tõhustusdoosi tegemist möödas 8 kuud. COVID-19 läbipõdenud inimestele  tõhustusdoose ei soovitata.

COVID-19 vastu vaktsineerimisega alustati apteekides juuli keskel, tänaseks pakutakse seda teenust 24 apteegis  üheksas maakonnas. Apteekides  on ennast COVID-19 vastu vaktsineerinud üle 8600 inimese.

Gripi vastu vaktsineerimisega alustasid apteegid sel aastal juba neljandat korda,  kokku pakutakse teenust 30 apteegis üle Eesti. Apteegis alustati vaktsineerimisega alates 4. oktoobrist ning esialgu oli teada, et tasuta gripi vastu vaktsineerimist pakutakse 65 aastastele ja vanematele inimestele vaid perearsti juures. Eelmisel nädalal võttis Haigekassa vastu otsuse, mis sätestab, et tasuta saavad gripivaktsiini kõik 65 ja enam aastased inimesed. Seega on eakad oodatud ka apteeki tasuta gripivaktsiini saama.

Apteegis korraldavad vaktsineerimist tervishoiuteenuse osutajad, vaktsineerivad peamiselt vastava väljaõppe läbinud meditsiiniõed. Apteek annab teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid. Apteegis kasutatakse vaktsineerimiseks neljavalentset süstitavat gripivaktsiini ning valitud apteekides on saadaval ka lastele mõeldud ninna pihustatav gripivaktsiin.  Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot leiab vaktsineeriapteegis.ee lehelt.

COVID-19 ja gripi vastu vaktsineerimine apteekides on planeeritud kuni aasta lõpuni, vajadusel jätkatakse vaktsineerimist ka uuel aastal.

Eesti Proviisorapteekide Liit (EPAL) on Eesti suurim apteeke ühendav organisatsioon, mille liikmeteks on 289 apteeki ja 1100 apteekrit üle Eesti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.