"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Huvi vaktsineerimise vastu on taas tõusmas Vanaproua tänavalt: Loomulikult olen mures, kui see haigus nii kiiresti levib (0)
19. oktoober 2021

“Kui see haigus nii kiiresti levib, et terve linn on seda varsti täis ja kõik pannakse kinni ja  peame olema karantiinis, siis loomulikult olen ma mures, et paljud end endiselt vaktsineerida ei lase,” lausus üks vanaproua murelikult.

“Ega inimesi ei saa käe kõrval vaktsineerima viia, eksole ju. See inimene peab ise nii teadlik olema, et ta oskab otsustada. Ega ei saa neid väe ja võimuga viia,” lisas naine.

Nädalaga on vaktsineeritud tallinlaste arv tõusnud 0,51%. Vaktsineerimispunktide teenusepakkujate hinnangul oli huvi vaktsineerimiste vastu  eriti suur just nädalavahetusel. Et vaktsineerimise kulgu veelgi tõsta, avatakse neljas linnaosas valimistelkide asemele  vaktsineerimistelgid. Vaktsineerida saab lasta end  üle linna neljas  vaktsineerimistelgis- Haaberstis, Kesklinnas, Nõmmel ja Põhja-Tallinnas.

Nädalavahetus näitas, et  inimeste huvi vaktsiini vastu tõuseb. Kõige enam tõusis vaktsineeritute arv nädalavahetusega Lasnamäel, Pirital, Põhja-Tallinnas ja Mustamäel.

Haigekassa hinnangul võib põhjus võib olla nõustamisteenuste pakkumises, mida esmakordselt pilotiseeriti,  kuid ka hirmus nakatumise ees.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.