“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Beškina: Tallinn muudab sotsiaalhoolekande linlaste jaoks kättesaadavamaks, inimlikumaks ja lihtsamaks (0)
20. oktoober 2021
Foto Albert Truuväärt

„Täna kinnitatud määrus on jätk varasematele sotsiaalvaldkonda reguleerivate õigusaktide korrastamisele ja nende muudatustega soovime me muuta sotsiaalhoolekande süsteemi linlaste jaoks inimlikumaks, kättesaadavamaks ja lihtsamaks,“ kommenteeris Tallinna abilinnapea Betina Beškina tänasel linnavalitsuse istungil vastu võetud määrust, millega reguleeritakse täpsemalt sotsiaaltoetuse määrasid.

„Enne muudatusi olid sotsiaaltoetuste määrad kehtestatud viies erinevas määruses, nüüd on nad viidud ühte määrusesse, mis lihtsustab ka abivajaja ja sotsiaaltöötaja jaoks vajaliku info leidmist,” lausus ta.

Uues määruses kinnitatakse sissetulekutest sõltuvate toetustes määrad, universaaltoetuste määrad ja sotsiaaltranspordi kasutamise teenuse toetuse määrad. Lisaks kasvab puudega lapse toetuse määr seniselt 100 eurolt 120 eurole. 

„Puudega lapse toetus on mõnes mõttes alternatiiv pensionilisale,” rääkis abilinnapea. “Pensionilisa saavad vanadus- ja töövõimetuspensionärid; puudega laste vanemad saavad puudega laste toetust, mis makstakse välja kord aastas.”

Pensionilisa on võimalik taotleda ka puudega noortel

Tallinna linnas saab toetust 2148 puudega last kogusummas 138 000 eurot. Toetuse suurendamine läheb linnale maksma täiendavalt 35 000 eurot.

Beškina sõnul on uuest aastast võimalik hakata taotlema ka pensionilisa puudega noortele. “Näiteks 17-aastane puudega noor omab õigust saada pensionilisa. Ta ei saa küll enam puudega laste toetust, aga uuest aastast on tal võimalik taotleda pensionilisa,“ selgitas Beškina, kelle sõnul tuleb toetuse saamiseks esitada avaldus juba enne puudega noore 17-aastast saamist.

„Juba siis, kui puudega laps saab 16, võivad vanemad esitada taotluse järgmiseks aastaks toetuse saamiseks,“ täpsustas abilinnapea.

Tallinn suurendab ka Tšernobõli veteranide hüvitist

Lisaks eelnimetatud toetustele suurendab Tallinn ka Tšernobõli veteranidele mõeldud hüvitiste määra – nimelt on veteranidel edaspidi võimalik senisest rohkem toetusteenuseid kasutada.

„Tallinn on Tšernobõli veteranidele aastaid pakkunud kolme erinevat toetust – neil on võimalik taotleda taastusravi, hambaravi ning prillide ja prilliraamide hüvitist. Kui vanasti oli nii, et aasta jooksul sai kasutada vaid üht teenust, siis edaspidi saab abivajaja soovi korral kasutada aasta jooksul kõiki kolme hüvitist,“ selgitas Beškina.

Toetuse taotlemiseks tuleb anda oma soovist teada Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti e-posti aadressil sotsiaal@tallinnlv.ee, et saada garantiikiri, mis teenust pakkuvale ettevõttele esitada.

Tšernobõli veteranidele toetusteenuste pakkumiseks on linn tänavu eraldanud 48 150 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.