“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Betooniühing kuulutas aasta betoonisõbraks Tallinna linnavalitsuse (0)
20. oktoober 2021
Tondiraba jäähall. Foto: Albert Truuväärt

“Ilma betoonita on tänapäevane linnakeskkond mõeldamatu. Nii meie majad, rajatised, infrastruktuur, linnatänavad, pargid ja sadamad – kõik nad vajavad betooni,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma. “Ka viimastel aastatel on Tallinna linnavalitsus välja paistnud betooniteadliku ja -sõbralikuna. Betooniühing on sedamärganud ning betoonisõbra tiitli omistamisega tahame linnavalitsuse panust betooni kui enamkasutatava kodumaise ehitusmaterjali kasutamisel omalt poolt ära märkida,” lisas Leetma.

Eesti Betooniühing kuulutas tänavuseks betoonisõbraks Tallinna linnavalitsuse  betooni mitmekülgse kasutamise eestkõnelejana ning betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutusvaldkondade laiendamise eest, vahendab BNS.

Tallinna linnas on osatud betooni, kui tänapäeva levinuima ehitusmaterjali eeliseid edukalt ära kasutada juba pikki aastakümneid, teatas betooniühingu esindaja kolmapäeval. Kui nõukogude ajal aitasid betoonist elementmajad sadadel tuhandetel kodu saada Mustamäel, Lasnamäel ja Õismäel, siis tänapäevalgi on  uued kortermajad ehitatud valdavalt vastupidavast ja kvaliteetsest betoonist.

Betooniühingu teatel väärivad viimaste aastate ehitistest selles kontekstis esiletõstmist enamik uusi koolimaju, lasteaedu, sotsiaalmaju, tervisekeskuseid;  Ülemiste liiklussõlm, Reidi tee, Haabersti ristmiku viadukt ja tunnelid; – betoonelementidest Tondiraba jäähall, Tondiraba park; viimasel kümmekonnal aastal on Tallinnas järjest juurdeehitatud betoonist kestlikke bussitaskuid ning 2016. aastal rajatud Õismäe betoontee katselõik juba kinnitab betooni kui vastupidava materjali võimalusi tänapäeva teedeehituses.

Betoonisõber 2021 aunimetus kuulutati välja kolmapäevasel Betooni Tehnoloogiapäeval TallinnaTehnikakõrgkoolis.

Unikaalse betoonisõbra auhinna Tallinna linnavalitsuseletegi kunstnik Jüri Mildeberg.

Eelmisel aastal kuulutati betooniühingu betoonisõbraks ehitusajaloolane Maris Mändel, 2019. aastal ehitusettevõtja Mait Rõõmusaar, 2018. aastal ehitusettevõtja Peep Roosmann.

Betoonisõber on aunimetus, mida annab välja Eesti Betooniühing, väärtustamaks ja esile tõstmaks neid inimesi ja organisatsioone, kes väljapaistval moel panustavad betooni, kui enimkasutatavasse kodumaisesse ehitusmaterjali sellekõikvõimalikes avaldumisvormides.

Eesti Betooniühing on betooni kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 77 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.