"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
video Fotografiskas avati Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus (0)
20. oktoober 2021

“Minu jaoks ei ole tänav ainult see, kus me kulgeme jalgsi või sõidame autodega, see on ikka palju enamat, see on ka hooned, fassaadid, ühesõnaga kogu ruum,” ütles Telliskivi Loomelinnakus juhuslikult tabatud Lauri. Talle sekundeeris Mart, kes lubas kohe ka näituse avamisele minna: “Küllap ta on ikkagi selline ruum, kus tuleb jalgratturitest ja autodest hoolimata ellu jääda, aga eks see ole ka ruum promeneerimiseks ja muidu kulgemiseks.”

Fotografiskas on avatud Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus TÄNAV I, mis käsitleb tänavaruumi mõistet. 

“Meie eesmärk selle näitusega on tuua päevavalgele see, kui palju osapooli tänavaga, selle loome ja kasutajaskonnaga, tegelikult seotud on. Üldiselt me vaatame tänavat kui majade vahelist ruumi, kui seda ruumi, kus liigeldakse. Kui palju eritahke tänaval on, ja kui paljusid see kokku toob, sellel soovisime sissevaate anda,” rääkis arhitekt ja näituse kuraator Tõnis Savi.

“Üks asi, mida see näitus annab on see, et ta annab väga paljudele otsustajatele näo. Tavaline inimene, tavalisel näitusel saab teada, kes meie igapäevast ruumi mõjutavad ja missugused on tema mõttekäigud võibolla küll piiratud, aga selle taga on meie palve võtta kokku viie minutiga enda eriala, on väga ambitsioonikas. Aga inimesed näevad ja saavad ka näpunäiteid, kuidas ise ka kaasa rääkida saaks või, miks pole varem saadud kaasa rääkida. Selliseid asju saavad inimesed sellelt näituselt kohe kindlasti,” selgitas arhitekt ja näituse kuraator Raul Kalvo.

Peamiselt “rääkivate peadega” videomaterjalist ja vimkadega installatsioonidest koosnev näitus annab sõna üle 20 oma ala eksperdile.Näitus jääb avatuks 16. jaanuarini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.