"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Haaberstis antakse tasuta õigusabi (0)
20. oktoober 2021

Kolmapäeval, 20. oktoobril kell 10-17.00 toimub Haabersti Vaba Aja Keskuses (Ehitajate tee 109A/2, III korrus) õigusabipäev, mille raames on elanikel võimalus tasuta konsulteerida kogenud õigusekspertidega.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et õigusabipäevade eesmärk on pakkuda võimalust tasuta õigusabiks ning elanikud on seda võimalust varasemalt väga aktiivselt ka kasutanud.

„Kutsun elanike sellest võimalusest ka sel korral osa saama, sest see on hea võimalus oma õigusküsimuse osas saada professionaalset nõu. Kohapeal on tagatud nii eesti- kui venekeelne õigusalane nõustamine,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et nõustamisele pääsemiseks on vajalik eelregistreerimine. 

Nõu saab perekonnaõigusest, korteriühistu õigusest ja haldusõigusest

Jurist Ülle Aliorg õigusplatvormist Hugo kutsub inimesi saama soodustingimustel õigusnõustamist valdkondades, kus neil on probleemid, kuid oma rahaliste vahendite nappuse tõttu ei ole võimelised endale ostma teenust advokaadibüroodest raha eest.

„Täna on hea võimalus saada tasuta nõustamist meie juristidelt perekonnaõigusest, korteriühistu õigusest ja haldusõigusest. Inimestel ongi probleemid kas korteriühistuga – nad ei saa õigeaegselt arveid kätte või ei saa arvetest aru. Vanemad, kellel on probleemid laste hooldusõiguse või elatisraha saamise osas. Samuti on pöördutud ka küsimustega olukorrast kui on satutud oma rahalise seisuga kohtutäiturite kätte – kuidas sellest võlgnevusest jagu saada ja välja tulla. Kuidas asuda oma tavapärast elu elama selliselt, et klaarida võlad ja asuda tööle.“  

Aliorg sõnas, et tema klientide osas on pigem see tendents, et kaua aega on võlgnikud silmad kinni hoidnud ja arvanud, et võlgade tagasimaksmised neid ei puuduta. „Kui inimesed täna avastavad, et lapsed kasvavad ja tekib küsimus, kas nad võtavad üle vanemate võlad, kui neid ei suudeta maksta või kui nad siit ilmast lahkunud on. Seetõttu on nad soovinud ise tegutseda, et asuda ausal viisil tööle, kus nad on kantud töötajate registrisse ja maksavad riigile makse. Ning on head perekonnainimesed ning eeskujuks oma lastele.“  

Aliorg tõdes, et kuna nende poole pöörduvad kliendid, kes pole just suure rahakotiga, siis probleemidest ilmneb, et nad on kaotanud töö ja neil on raske ka maksta elatist oma lastele, mistõttu on nad väga raskes seisus ja ootavad abi ning leiavad, et riigi abi selles on vähemapoolne ja pigem on riik neid survestanud.  

Inimesed on abi saanud ja on teenustega rahul

M.V.D Õigusbüroo OÜ jurist Vladimir Makarov sõnas samuti, et inimeste pöördumised on seotud perekonnaõigust ja võlaõigust puudutavate küsimustega. „Ka täitemenetlusega seotud küsimused pakuvad huvi. Aga kui me vaatame perekonnaõigust puudutavat, siis siia alla käivad elatisrahad, perevägivald, vanemate hooldusõigust puudutavad küsimused ja muu sellesarnane.“ 

Makarov ütles, et statistika järgi võiks väita, et peresisese vägivalla juhtumite arv on kasvanud. “On neid kliente, kes on meie poole varem pöördunud ja nüüd tagasi tulnud aga juba teiste küsimustega,” lisas ta. “Kui me nõustame klienti, siis alati võivad nad anda tagasisidet meie leheküljel.”

Makarovi sõnul ilmneb, et inimesed on oma probleemidega abi saanud ja teenustega rahul.  

Järgmine vastuvõtu päev on 27.oktoobril Lasnamäe linnaosavalitsuses kella kümnest viieni.    

Õigusabipäeval antakse õigusabi kõikides valdkondades, milles eraisikud kõige tihedamini õigusabi vajavad. HUGO.legal kogemuse järgi on vajadus õigusabi järgi kõige suurem perekonnaõiguse ning võlaõiguse valdkondes. Nõustamispäeval on võimalik veel küsida ka asjaõiguse, pärimisõiguse, tööõiguse, täitemenetlusõiguse, pankrotiõiguse ja korteriühistuõiguse õigusvaldkonda jäävaid küsimusi. 

HUGO nõustamispäevale on vajalik eelregistreerimine numbril6880400.Nõustamispäev Haabersti linnaosas toimub Tallinna linna ja õigusabiplatvormi HUGO.legal koostöös.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.