“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Lääne-Tallinna Keskhaigla üksustes hakkab kehtima külastamise keeld (0)
20. oktoober 2021
Foto Ilja Matusihis

Seoses koroonaviiruse väga laialdase levikuga ei ole alates neljapäevast Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) üksustes lubatud haiglaravil viibijaid külastada.

Haigla infektsioonikontrolli osakonna juhataja Pille Märtin selgitas, et haigla peab seoses keerulise COVID-19 olukorraga võtma kasutusele kõik meetmed, mis aitavad tõkestada koroona levikut ja tagada patsientide ohutuse.

„Meil on selle viirusega kogemust praeguseks juba rohkem kui poolteist aastat. Teame, kui suurt laastamistööd see võib teha, kui viirus pääseb sisse raviosakonda, kus on nõrgestatud immuunsusega ja hapras seisundis inimesed. Peame tegema kõik endast oleneva, et kaitsta haiglaravil viibijaid, et viirus nendeni ei jõuaks, sealhulgas välistama selle, et viirus pääseb haiglasse külastajate kaudu,“ ütles Märtin.

Ta lisas, et külastamine jääb võimalikuks vaid eriloaga väga raskete haigete puhul. Infot selle kohta saab anda patsiendi raviarst.

Külastuskeeld kehtib alates 21. oktoobrist kõikides LTKH statsionaarse ravi üksustes: Meremeeste haiglas (Paldiski mnt 68), õendusabikliinikus (Õismäe tee 179), nakkuskliinikus (Paldiski mnt 66) ja Pelgulinna sünnitusmajas (Sõle 23).

Patsientidele on lubatud tuua pakke. Pakile tuleb korrektselt märkida patsiendi ees- ja perekonnanimi, korruse number ja palati number. Haiglas viibijatele tohib tuua ainult seda, mis on hädavajalik. Vastu ei võeta kergesti riknevaid toiduaineid ega lilli. Lubatud on tuua alkoholivabu jooke (kokku maksimaalselt ühe liitri). Kõik toodu peab olema korrektselt pakitud minigrip kotti suurusega 30×40 sentimeetrit.

Täpsema info pakkide vastuvõtmise kohta leiab LTKH veebilehelt https://www.keskhaigla.ee/plaaniline-ravitoo-laane-tallinna-keskhaiglas/.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.