"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
20. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 67 avaldust ja teadet kuritegudest. Varavastastest kuritegudest teatati 39, sh röövimisest ühel ja vargustest 22 korral. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milledes hukkus üks ja sai vigastada kolm inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati viis, narkojoobes üks. Piirilt väljastati kaks sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

19. oktoobril laekus teade, et Lasnamäel Linnamäe tee korteris lõi 22-aastane mees jalaga oma elukaaslast, 23-aastast naist ja tekitas talle valu ning kehavigastuse. Politsei saabumise ajaks oli mees lahkunud. Korteris viibis ka väike laps.

Kelmused

19. oktoobril anti teada, et 18. oktoobril helistas erinevatelt telefoninumbritelt Mustamäel elavale 64-aastasele naisele naine, kes ütles, et esindab Swedbanki ja teatas, et naise kontolt oli tahetud teha kahtlane tehing. Helistaja ütles, et tahab naist aidata ja paigaldada tema pangakontole kaitse. Selleks paluti naisel siseneda rakenduse AnyDesk lehele. Kuna rakendust paigaldada ei õnnestunud, ühendati naine mehega, kes pidi olema turvaosakonna töötaja. Mees rääkis vene keelt ja andis naisele juhiseid. Seejärel saatis mees talle väidetava kindlustusagendi kontonumbri. Pärast telefonikõnet läks naine pangakontorisse ja sai sealt konto väljavõtte, kust oli näha, et tema kontolt oli kantud väidetava kindlustusagendi kontole rohkem kui 9200 eurot.

19. oktoobril teatati, et 18. oktoobril helistati Haaberstis elavale 18-aastasele naisele, tutvustati end Swedbanki töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada tema pangakontolt raha. Naisel paluti sisestada PIN-kood, et saaks paigaldada kaitseprogrammi. Naine sisestaski PIN-koodi ja avastas hiljem, et tema kontolt on ära võetud 4500 eurot.

19. oktoobril laekus teade, et Haaberstis elavale 73-aastasele naisele helistasid korduvalt erinevatelt telefoninumbritelt vene keelt kõnelevad mehed, kes rääkisid raha saamise võimalustest, mille tõttu on naine kaotanud üle 1400 euro.

19. oktoobril tuli teade, et 15. oktoobril helistati erinevatelt telefoninumbritelt 44-aastasele Lasnamäel elavale mehele. Esimene meesoost helistaja ütles, et helistab Swedbankist ja tegeleb klientide kaitsega. Helistaja rääkis, et mehe nimel on võetud laenu ja seletas, et ta peab oma pangakonto kaitsmiseks kontole sisenema. Mees sisenes oma pangakontole mobiil-ID kaudu. Mehel paluti laadida oma telefoni rakendus nimega Playmarket ja mees kinnitas ka seal oma tegevused PIN1-koodiga. Hiljem selgus, et tema nimel oli võetud firmast Bondora AS laenu 10 000 eurot, mis kanti tema kontole ja sealt edasi temale võõra inimese pangakontole.

19. oktoobril teatati, et 15. oktoobril helistas 53-aastasele Mustamäel elavale mehele naine, kes ütles, et helistab Swedbankist ja on panga ohutusspetsialist. Naise sõnul oli pank peatanud mehe kontolt tehtud kahtlase ülekande summas 320 eurot. Mees sisenes arvutis oma pangakontole. Naine ütles, et ta peab sisenema programmi AnyDesk, kuhu mees ka sisenes. Arvutis sisestas ta oma isikukoodi ja PIN1- ning PIN2-koodid. Mees nägi, kuidas ekraanil toimetati tema eest ja sai aru, et tegemist oli petistega. Mees helistas panka, kus koheselt suleti kõik tema paroolid ja andmed. Pangakonto väljavõttest oli aga näha, et 15. oktoobril oli mehe kontolt kantud üle 4500 euro temale võõra naise kontole.

19. oktoobril anti teada, et 15. oktoobril helistas 24-aastasele Lasnamäel elavale mehele väidetav Swedbanki töötaja ja palus tal siseneda internetipanka Smart-ID koodidega, mida mees ka tegi. Hiljem avastas ta, et tema nimele on Bondora AS-is vormistatud laen summas 2000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

19. oktoobril tuli teade, et Jõelähtme vallas Rebala külas asuvas majas ründas 33-aastane naine oma elukaaslast, 32-aastast meest ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Politsei pidas naise kinni.

Vargused

19. oktoobril teatati, et Viimsi vallas Rohuneeme külas on sisse murtud abihoonesse ja varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 1600 eurot.

19. oktoobril anti teada, et ajavahemikul 16.–17. oktoobrini on Lääne-Harju vallas Kulna külas sisse murtud eramaja juures asuvasse konteinerisse ja varastatud kaks jalgratast, lehepuhur ja tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 3500 eurot.

Piiriturvalisus

19. oktoobril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus ettekirjutuse seitsme päeva jooksul Eestist lahkumiseks Ukraina kodanikust mehele, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis seadusliku aluseta 76 kalendripäeva. Mehele määrati kaheks aastaks sissesõidukeeld.

19. oktoobril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus ettekirjutuse seitsme päeva jooksul Eestist lahkumiseks Ukraina kodanikust mehele, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis seadusliku aluseta 39 kalendripäeva. Mehele määrati kaheksaks kuuks sissesõidukeeld.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.