"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Läti peaminister Kariņš: "Lockdown" peab käima käsikäes vaktsineerimisega (0)
21. oktoober 2021
Läti peaminister Krišjānis Kariņš. Foto: Scanpix

“Me kõik läheme neljaks nädalaks karmimale režiimile, kuid 15.novembril naaseme tänaste reeglite juurde, mis on juba vaktsineerimata inimeste jaoks üsna piiravad,” ütles Läti peaminister Krišjānis Kariņš. “Võimalik, et vaktsineerimata inimestele kehtivad siis karmimad piirangud, et nad ei saaks kogu riiki vangis hoida, nagu kahjuks praegu teevad. Need, kes pole veel vaktsineerinud – nüüd on õige aeg see töö ära teha. Vaktsineerimata inimestele ei lähe pärast 15. novembrit midagi lihtsamaks.”  

Eile, 20. oktoobril, leppis Läti valitsus kokku „sulgemises”, mis algab täna ja kestab 15. novembrini. Peaminister Krišjānis Kariņš ütles pärast kohtumist toimunud briifingul, et sulgemine peab käima käsikäes vaktsineerimisega.  

Terviseminister Daniels Pavļuts pöördus nende poole, kes pole end vaktsineerinud: “Iga päev, kui kahtlete ja kõhklete, toob see kõigile tohutuid kaotusi. Teile, teistele, Läti ühiskonnale. Need on kaotatud teadmised, vaimne tervis, sissetulekud. Me võiksime selle kriisi lõpetada kuue nädalaga.”

Pavļuts lisas, et suutlikkus pakkuda vaktsiine kõigile on enam kui piisav. Küsimusele, kuidas tagatakse eeskirjade järgimine, vastas Kariņš, et politsei on võimekas ja on valmis olukorda kontrollima. Lisaks poleks midagi avatud kella 20.00–5.00, välja arvatud bensiinijaamad, ööpäevaringselt avatud apteegid, turismimajutus, vaktsineerimispunktid, kauba- ja reisijatevedu ning nendega seotud teenused ja hädaabiteenused. Pärast liikumiskeelu algust väljas viibimiseks tuleb täita riigipolitsei ette nähtud enesetunnistuse vorm. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.