“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Nõmme eakad arutlesid õnnelikkuse teemadel (0)
21. oktoober 2021
Foto: Nõmme LOV

„Eestlasele omaselt on lihtne elus märgata kõike seda, mis on halvasti või valesti. Kasvõi see tänane ilm, mis on vihmane ja hall, kuid millesse saaks suhtuda ka kui mõnusasse võimalusse juua sooja teed krabistava vihma saatel,“ ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis, lisades et õnn peitub tihti selles, millele me keskendume ja kuidas me ümbritsevasse suhtume.

Eile, 20. oktoobril toimus järjekorras teine eakate loeng, mille teemaks oli „Mis on õnn?“. Sellele küsimusele aitas vastust otsida lektor Inno Joonas.

„Õnn algab tihti mõtteviisist. Tänase ilma kontekst, siis õigetest jalanõudest, sest miski ei tooda paremini õnnehormoone kui liikumine värskes õhus,“ jätkas lektor Inno Joonas Grete Šillise mõtet.

Inno Joonas kirjeldas ennast ise kolme lapse isana, kes on hariduselt psühholoog, kuid kelle kirgedeks on ka reisimine, liikumine ja floristika.

Järgmine eakate loeng toimub Nõmme maja aulas, Valdeku 13, 19. novembril kell 12 ja siis on lektoriks Hannes Hermaküla.

Rohkem infot Nõmme eakate päevakeskuse kohta leiate www.nomme.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.