"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
21. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 53 avaldust ja teadet kuritegudest. Varavastastest kuritegudest teatati 28 ja vargustest 22 korral. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milledes sai vigastada viis inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati viis, narkojoobes üks. Piirilt registreeriti seitse tagasisaadetud inimest, Schengeni viisaeeskirjade rikkumisi oli kaks ning Eestist saadeti välja kolm inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kelmus

20. oktoobril tuli teade, et 13. oktoobril helistati erinevatelt telefoninumbritelt 24-aastasele Haaberstis elavale mehele ja tutvustati end Swedbanki töötajatena. Mehele selgitati, et tema nimel üritatakse võtta väikelaenu ja anti juhiseid, kuidas taolistes olukordades tegutseda. Lisaks küsiti tema isikukoodi ning Swedbanki kasutajatunnuseid ja paroole, mille ta ka andis. Seejärel öeldi mehele, et tema nimel taheti võtta laenu Bondora AS-ist ja laenu tühistamiseks tuleb sisestada Smart-ID PIN2-kood. Sellele vaatamata laekus laen mehe pangaarvele, mispeale väideti, et see tagastatakse läbi kindlustuse. Lisaks oli mehe pangakontolt tehtud erinevaid ülekandeid, kuid pangal õnnestus osa raha mehele tagastada. Toimunu tulemusena sai mees kahju ligi 4700 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

20. oktoobril tuli teade, et 18. oktoobril ründas 29-aastane naine Kuusalu vallas Kiiu alevikus 38-aastast naist, põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

Piiriturvalisus

20. oktoobril koostati Põhja prefektuuris lahkumisettekirjutused Ukraina kodanikust naisele ja mehele, kes olid viibinud Eestis seadusliku aluseta 52 päeva. Mõlemale inimesele kehtestati kuueks kuuks sissesõidukeeld.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.