"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
President Karis: haiglajuhid paraku ei tunneta, et piirangud ühiskonnas töötavad ja neist ka kinni peetakse (0)
22. oktoober 2021
President Alar Karis. Foto: Scanpix

“Täna on meil mure. Seis haiglates halveneb iga tunniga. Nelja suure haigla juhi jutt meie kohtumisel oli selles osas väga selge. Ühe COVID-i haige raviks kulub kaks korda rohkem personali kui tavaraviks ning COVID-i järelravi on kauakestev,” ütles president Alar Karis.

Suurhaigla juhtidega reedel kohtunud president Alar Karis kutsus kõiki üles mõtlema, kuidas saaks olla toeks meedikutele, kes on koroonapandeemias andnud endast kõik, vahendab BNS.

Tema sõnul on arstid, õed, hooldajad ja kogu meditsiinisüsteem koroonapandeemiast ära kurnatud ja täiendavaks pingutuseks on üle töötanud.

“Väga suur hulk meie kaasmaalasi ei pääse lähitulevikuks kokku lepitud ajal oma tervisemuredega enam arsti juurde, näiteks plaanilisele lõikusele või uuringule. Nii pole kaugel aeg, kui me kõik tunneme kedagi, kes kannatab koroonat põdemata koroonakriisi ajal, sest teda ei saadud õigel ajal ravida. Või on meedik nii väsinud ja „tühi“, et ei suuda enam haiglas ja perearstikeskuses töötada. Või tunneme kedagi, kes sureb,” ütles Karis. 

Tema sõnul on Eesti ühiskond on nii väike, et tuleb üksteist hoida. WKutsun teid sügavalt mõtlema, mida igaüks – iga Eesti inimene – saaks personaalselt teha, et meie arste, õdesid ja hooldajaid nüüd ja kohe aidata. Kas see on vaktsineerimine, kodutööle jäämine, distantsi hoidmine kaaskodanikega, loobumine perepeost, maski kandmine või mõni muu mõistlik moodus, aga me peame kõik praegu midagi ette võtma. Igaüks oma meele ja võimete järgi. Aga tuleb tegutseda, ja tegutseda tuleb kohe,” ütles Karis. 

Hoides üksteist, saab Karise sõnul aidata arste, õdesid ja hooldajaid, et nemad jõuaksid teisi aidata. “Haiglajuhid paraku ei tunneta, et piirangud ühiskonnas töötavad ja neist ka kinni peetakse,” ütles riigipea. “Me kõik oleme oma esimesed hingetõmbed siin ilmas teinud tänu meditsiinitöötajatele ja paljud meist teevad ka oma viimsed hingetõmbed nende hoole all. Toimime nüüd nii, et võimalikult paljude eestimaalaste viimased hingetõmbed oleksid kaugemal kui täna, homme või järgmisel nädalal.”

“Paneme nüüd meie meedikutele õla alla. Oma tegudega ei mõjuta me mitte üksnes iseend vaid kõiki teisi — oma lähedasi, töökaaslasi, kogu ühiskonda,” lisas president. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.