“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Õiguskantsler nõustus Mailis Repsilt saadikupuutumatuse äravõtmisega (0)
22. oktoober 2021
Mailis Reps. Foto: Ilja Matusihis

Õiguskantsler Ülle Madise nõustus prokuratuuri taotlusega võtta riigikogu liikmelt, keskerakondlaselt  Mailis Repsilt ära saadikupuutumatus ning tegi vastava ettepaneku parlamendile, vahendab BNS rahvusringhäälingu uudisteportaali.

Madise soovib esitada ettekande Repsi saadikupuutumatuse äravõtmiseks 26. oktoobril.

Riigikogu liikmele ei saa esitada süüdistust enne, kui temalt on võetud saadikupuutumatus, selgitas riigiprokuratuuri esindaja Kairi Küngas. Prokuratuur saab menetlustoimingutega jätkata pärast seda, kui riigikogu on immuniteedi äravõtmise üle hääletanud ja selle kasuks otsustanud.

Kui immuniteet ära võetakse, siis saab koostada süüdistusakti ja esitada süüdistuse. Praegusel hetkel on seega keeruline hinnata, kas ja millal süüdistusakt kohtusse jõuab.

Möödunud aasta sügisel selgus, et toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps kasutas ministeeriumi vara ja tööjõudu enese pere huvides. Lisaks lasi ta oma sünnipäevapeo Mon Repos’ restoranis kinni maksta maksumaksjal. Asi kulmineerus ministri tagasiastumise ning kriminaalasjaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.