"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
22. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Varavastastest kuritegudest teatati 60 ja vargustest 38 korral. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milledes sai vigastada neli inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati seitse, narkojoobes kolm. Piirilt registreeriti kaks tagasisaadetud inimest, Schengeni viisaeeskirjade rikkumisi oli üks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

21. oktoobril teatati, et Lasnamäel Linnamäe tee maja korteris ründas joobes 53-aastane mees endale tuttavat 72-aastast naist ja põhjustas talle valu. Politsei pidas mehe kinni.

21. oktoobril anti teada, et 20. oktoobri hilisõhtul ründasid Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval kaks seni tuvastamata meest 67-aastast meest. Kiirabi toimetas mehe haiglasse.

Kelmused

21. oktoobril tuli teade, et Nõmmel elav 54-aastane naine nägi internetis investeerimiskuulutust ja läks seal reklaamitud veebilehele ja jättis oma telefoninumbri, misjärel temaga võeti telefoni teel ühendust. Investeeringu korraldamiseks andis naine oma andmed alates isikukoodist ja lõpetades pangakaardi numbritega. Naine maksis 250 eurot sissemaksuraha ja võttis seejärel Bondora AS-ilt 4100 eurot laenu, millest 3500 eurot maksis kelmidele. Kokku maksis naine kelmidele 3750 eurot.

21. oktoobril laekus teade, et 15. oktoobril helistati Lasnamäel elavale 36-aastasele mehele, esitleti ennast pangatöötajana ja teavitati meest tema  pangakontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Nende peatamiseks paluti mehel anda enda isikukood, SEB internetipanga kasutajatunnus ja  krediitkaardi andmed. Seejärel  paluti mehel ennast autentida ja kinnitada mobiil-ID abil  toiminguid, mida  mees vastavalt juhistele ka tegi. Selle tulemusena muudeti tema konto limiite ja teostati mehe kontode vahel tehinguid summas 10 000 eurot. Raha jäi mehele siiski alles, kuna ta pöördus ise panka ja sai kinnituse, et tegemist on petukõnega.

21. oktoobril anti teada, et 12. oktoobril helistas 21-aastasele Põhja-Tallinnas elavale naisele naine, kes tutvustas end Swedbanki töötajana ja selgitas, et keegi tahtvat saada juurdepääsu tema pangakontole ning võtta tema nimel laenu. Seejärel selgitati naisele, et tema konto deaktiveeriti ja alustati raha ülekandmist uuele kontole. Naine kinnitas kõik tehingud nagu palutud ja selle tulemusena tekitati temale kahju üle 3000 euro.

Piiriturvalisus

21. oktoobril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus läbi illegaalimenetluse Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes on viibinud Eestis seadusliku aluseta 65 päeva. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.