"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
emori küsitluse tulemused Reformierakond kaotas enim toetust (0)
22. oktoober 2021
Reformierakonna esimees Kaja Kallas. Foto: Mats Õun

Kuu varasemaga võrreldes kaotas enim toetust Reformierakond ning samal ajal kasvas toetus Keskerakonnale ja Isamaale, vahendab BNS.

Reformierakonna toetus langes septembri 27 protsendilt oktoobris 23 protsendile. See oli Emori küsitluses ka suurim statistiline muutus kuu varasemaga võrreldes.

23 protsendi suuruse toetusega Reformierakond siiski säilitas napilt esikoha EKRE ees. EKRE toetus oli oktoobris 21 protsenti. Septembris oli EKRE-l toetajaid 22 protsenti.

Keskerakonna toetus tegi väikese tõusu üles – kui septembris oli neil toetaiad 16 protsenti, siis oktoobris 18.

Eesti 200 toetus oli oktoobris sarnaselt septembrile 16 protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus oli oktoobris 10 protsenti, septembris toetas sotse üheksa protsenti.

Isamaa toetus kasvas septembrikuu kuuelt protsendilt oktoobris kaheksale. See on Isamaale parim tulemus alates jaanuarikuust.

Parlamendiväliseid Rohelisi toetas neli (septembris kolm) protsenti ning Eesti Tulevikuerakonda üks protsent.

Emor viis küsitluse läbi 14.-20. oktoobrini ja sellele vastas veebi teel 1218 valimisealist kodanikku vanuses 18-84 aastat üle Eesti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.