“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Eesti arstkond soovitab kõigil end vaktsineerida (2)
23. oktoober 2021
Ilja Matusihis

Reedel kogunes Saaremaal Eesti Arstide Liidu volikogu ning volikogu pöördumises soovitatakse inimestel end COVID-19 vastu vaktsineerida.

Arstid märkisid, et koroonapatsientide hulk kasvab iga päevaga ning käegakatsutav on olukord, kus  plaaniline ravi lõpetatakse täielikult ja eluohtlikus seisundis patsientide ravi on ohus.

“Raske on intensiivravis olevatest COVID-19 haigetest valida, keda ravida, keda mitte. Intensiivravisse jõuavad praktiliselt ainult vaktsineerimata patsiendid,” ütles arstide liidu president, Tartu intensiivravi arst Jaan Sütt.

Ka plaanilisest ravist ilma jäämine on inimeste jaoks ebaõiglane ja nende tervis võib seda oodates pöördumatult halveneda. Tänaseks oleme jõudnud olukorda, kus õed, hooldajad ja arstid on kurnatud ja spetsialiste ei jätku. 

“Täna on igal Eesti inimesel ligipääs vaktsiinile. Parim nõustaja vaktsineerimise korraldamisel on teie perearst. Vaktsineerima jõudmisel saab teid aidata valla- või linnavalitsuse sotsiaaltöötaja. Ärge jätke end ilma võimalusest see kriis üle elada.” märgitakse pöördumises.

Samuti soovitavad arstid jätta ära koolivaheajale planeeritud suurkogunemised, kus lähikontaktist hoidumine on võimatu.

“Kui tahame kuuluda Põhjamaade hulka ja piirangud kunagi kaotada, peame jõudma sama kõrge vaktsineerimistasemeni. Arstkond tänab kõiki inimesi, kellel on kaitsesüstid tehtud ja pöördub kõigi vaktsineerimata kaaskodanike poole: palun minge vaktsineerima,” märgitakse pöördumises.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

paragrahv
23. okt. 2021 21:07
https://hugo.legal/peajurist-negatiivse-testi-mitteaktsepteerimine-voib-olla-oigusvastane/
Pätu
23. okt. 2021 13:25
Ei iial