"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Digiarengu asekantsleriks pürgib 11 inimest (0)
24. oktoober 2021
Siim Sikkut/Estonian world

Digiarengu asekantsleri ametikohale kandideerib 11 inimest. 

Riigisekretär kuulutas avaliku konkursi digiarengu asekantsleri ametikohale välja 1. oktoobril, ühtlasi sai siis ka avalikuks, et senine asekanstler Siim Sikkut uuesti ei kandideeri.

“Mina uueks ametiajaks digiarengu asekantsleriks ehk riigi IT-juhina jätkamiseks ei kandideeri. Tulin viis aastat tagasi eeskätt üheks ametiajaks, sest olen alati arvanud, et digiarengu kiirelt muutuvas valdkonnas on mõistlik juhtidel vahetuda piisavalt tihedalt – et oleks värsket vaadet ja ärategemise hoogu,” kirjutas Sikkut oktoobri alguses sotsiaalmeedias. 

Asekantsler on Eesti digiühiskonna arengusuuna looja ja elluviimise vedaja, eeskätt digiriigi arengu, riikliku küberturvalisuse ja side alal, teatas riigikantselei.

Asekantsler on riigi IT-juht, kes suunab ja hoogustab digimuutusi ning seisab hea digiriigi korrashoiu eest. Tema sõnadel ja tegudel on kaalu nii riigi kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Sobival kandidaadil on magistrikraad või sellega võrdsustatud haridustase; vähemalt kolmeaastane info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna strateegilise arendamise ja eestvedamise või organisatsiooni juhtimise kogemus. Samuti oluliste muudatuste algatamise, juhtimise ning elluviimise kogemus, inglise keele oskus C1 tasemel ning kompetentsid vastavalt avaliku teenistuse tippjuhtide kompetentsimudelile.

Eelistatud on kandidaat, kellel on väga hea arusaam valdkonna strateegia ning poliitika kujundamisest ja elluviimisest ning nii avalikus kui erasektoris töötamise kogemus.

Kandidaadilt eeldati riigisaladusele juurdepääsu loa olemasolu või valmisolekut selle taotlemiseks. Avaliku teenistuse tippjuhi teenistustähtaeg on viis aastat.

Kandidaatide dokumendivoor toimub 27. oktoobril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.