“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
kaks poliitikut astusid EKREST välja Vandeadvokaat Urmas Simon: EKRE kutsub üles viirusesse surema? (0)
24. oktoober 2021
urmassimon.ee

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE)  liige, vandeadvokaat Urmas Simon teatas pühapäeval sotsiaalmeedias, et lahkus erakonnast. 

EKRE-st lahkust põhjendab Simon oma Facebooki-postituses nii: «Annan teada, et täna hommikul ma lahkusin EKRE ridadest. Viimaseks piisaks selles karikas sai eilne meeleavaldus, kus erakonna esimees avalikult nõuab demokraatlikult valitud valitsuse mahavõtmist. Kuidas, kas see oli kutse revolutsioonile või vägivallale valitsuse kukutamiseks? Nii palju peaks ikka taipu olema, et avalikult rahva ees valitsust maha karjudes valitsus tagasi ei astu ja midagi ei muutu, kui see ei ole just kutse Toompeale marssimiseks ja riigipöörde korraldamiseks. Minu meelest on siin kuriteo tunnused riigivastases tegevuses,» kirjutas Simon.

«Teiseks vaktsineerimise vastasus. Tuletan meelde, et kui EKRE oli ise valitsuses, siis kehtestati üliranged piirangud, kõik poed ja asutused oli kinni, Saaremaa pandi täiesti lukku ja keegi ei rääkinud proportsionaalsusest, isiku vabadustest, põhiseaduslikest õigustest jne. Siis ma olin uhke, et ma olen EKRE liige, valitsuspartei liige, kes suudab tegutseda kiiresti, otsusekindlalt, viirust piirates jne. Nüüd aga on kõik vastupidi, piirangud on põhiseaduse vastu, ei tohi midagi teha, ärge vaktsineerige, eirake viiruste jne. Kusjuures kõige naljakam on see, et EKRE juhatusse kuuluvad isikud on ise kõik vaktsineeritud, kuid kutsuvad ülesse mitte vaktsineerima.

Jah, väidavad ajakirjanduses, et nad kutsuvad ülesse vabadusele, kuid millisele vabadusele? Vabadusele nakatuda ja surra viirusesse? Vaadates meeleavaldusel levinud plakateid ja üldist meelsust, siis ütleksin, et erakonna sõnad ja teod on väga erinevad. Mitu maskiga inimest meeleavaldusel oli? 2 inimest gaasimaskidega. Miks, kartsid rahva seas nakatuda? Eks siis ootame nakatunute plahvatuslikku kasvu nagu peale Tartu suusamaratoni,» tõdes poliitik.

«Mina enam aru ei saa, mis pidi see tuul puhub ja mille eest EKRE seisab. Vaktsineerimise vastasus on Eesti rahvast hävitav, eestluse vastu ja oma rahva vastu suunatud otsene ja tahtlik tegevus. Ülemaailmse surmavalt lõppeva viiruse vastu võitlemine peaks olema meie kõigi ühine asi, Eesti rahva asi, rahvuse säilimise asi. EKRE on oma suuna pööranud otseselt Eesti rahva vastu ja kutsub ülesse Eesti rahvust hävimisele, rahvast nakatumisele, ja viirusesse surema. Mitte ainult levivasse viirusesse, vaid ka paljud plaanilised haiged ei mahu haiglatesse, ei pääse ravile, ei saa operatsiooni jne. Suureneb suremus, rahva hävinemine. Sellega ma nõustuda ei saa, seepärast ka lahkusin EKREst. Eesti eest,» lõpetas Simon oma postituse.

Veel üks EKRE poliitik lahkus erakonnast

Pärast laupäevast meeleavaldust, kus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juht Martin Helme esines jõulise sõnavõtuga, lahkus erakonnast vandeadvokaat Urmas Simon, äsja teatas enda lahkumisest ka Tallinna linnavolikogu liige Kairet Remmak-Grassmann, kirjutab Postimees. 

«Ühe erakonna suurim eesmärk ei tohiks kunagi olla vastandumine, umbusu ja vihkamise külvamine ega toetuse kasvatamine ükskõik mis hinna eest. Iga Eesti erakond peab seisma oma väärtuste ja eesmärkide eest ühiskonda tugevdades, mitte nõrgestades. Täna näen, et minu arusaam poliitikast ei lange enam paraku kokku erakonnaga, millesse olen panustanud selle esimesest kongressist saadik nii juhatustes, volikogus kui ka oma kodukohas. Annan teada, et lahkun Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast,» kirjutas Remmak-Grassmann sotsiaalmeedias.

«Eilne meeleavaldus Vabaduse väljakul olukorras, kus plaaniline ravi peatatakse, kus arstid, õed ja hooldajad teevad üliinimlikke pingutusi ning võitlus käib inimelude nimel, ei luba mul enam vaikida ega jääda passiivseks kõrvaltvaatajaks. Mul on piinlik ja kahju, et inimeste tervis ja sissetulek, hirmud ning pettumused on seatud niivõrd küüniliselt valimisvankri ette. Seda aga paraku eile kõige ehedamalt nägime,» lisas ta.

«EKRE juhtide juba pikemat aega tehtavad üleskutsed eirata reaalsust, eirata selle viiruse ohtlikkust ning püüdlusi sellega võitlemisel on vastutustundetud. Ma ei soovi suletud Tallinnat ega Eestit, veel vähem aga kaotatud elusid ning murest murtud peresid. Mul on raske uskuda, et keegi võiks sellist asja tahta, kuid just sel teekonnal on mu endine koduerakond liikumas. Ma ei tea ega mõista, miks… Lahkumine on raske otsus, kuid minu sees on viimaks rahu. Olen inimene, kes ei suuda nii palju vihata, soovida teistele halba, neid sõimata või alandada, kui mitmete endiste erakonnakaaslaste käitumist ja väljaütlemisi vaadates tundub õige olevat. See ei ole minu tee. Erakond saab liikuda edasi ilma minusuguseta ning mina saan taas vaadata inimestele otsa häbi- ja süütundeta. Võit on mõlemapoolne,» resümeeris poliitik.

Ta lisas, et on otsustanud jääda Tallinna linnavolikokku. «Jään linnavolikokku seisma Pirita inimeste eest, kes mind usaldasid ja kes mulle oma hääle andsid. Ma ei soovi, et linnaosa kaotaks volikogus ühe mandaadi ning ma ei taha, et volikogu koht läheks erakonnale, mis ei jaga neid väärtusi, mida mind toetanud piritalased õigeks peavad,» selgitas Remmak-Grassmann.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.