"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Mure korral helista koolipsühholoogi nõuandeliinile! (0)
25. oktoober 2021
Karmen Maikalu. Foto: Scanpix

“Nõuandeliinile vastavad psühholoogid aitavad keerulistes olukordades lahendusi leida,” ütles koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu.

Tänavu sügisest annavad koolipsühholoogid telefoni teel nõu haridustöötajatele, lapsevanematele, lastele ja noortele, uus nõuandeliin on praeguseks hästi vastu võetud. Sügisel avati haridus- ja teadusministeeriumi ning koolipsühholoogide ühingu tasuta koolipsühholoogide eestikeelne nõuandeliin numbril 1226 ja vene keeles numbril 1227. Numbritele on oodatud helistama kõik laste ja noortega töötavad inimesed, lapsevanemad, õppijad ning lapsed ise.

Nõuandeliini eesmärk on pakkuda hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud koolipsühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta. Nõuandeliinile pöördunud õpetajad on seni enim kurtnud läbipõlemisega seotud muresid, lapsevanemad on küsinud nõu lapse toetamise ja lapsega toimetuleku osas, samuti olnud teemaks koolikiusamine.

Lapsed ja noored on helistanud nii kooli kui perega seotud mureküsimustes, teemaks on olnud ka vaimse tervise probleemidega toimetulek. Nõuandeliini psühholoogid on aidanud leida helistajate muredele lahendusi ning vajadusel pakkunud ka järelnõustamise võimalust.

Nõuandeliini eestikeelne number 1226 vastab esmaspäevast reedeni kella 16–20 ning venekeelne number 1227 teisipäeviti kella 16–20. Kõnedele vastavad koolipsühholoogi kutsetunnistusega kogemustega psühholoogid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.