"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Politsei- ja Piirivalveameti nädalavahetuse sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
25. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 147 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra rasket rikkumine ja 71 varavastast kuritegu, sealhulgas 55 vargust (neli eluruumidest ja üks sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 113. Registreeriti 14 liiklusõnnetust, milles hukkus kaks ja sai vigastada 12 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 86 ning narkojoobes sõidukijuhte kolm.

Registreeriti kolm sisenemiskeeldu, üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine ja üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine. Eestist saadeti välja viis inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

22. oktoobril tuli teade, et Lasnamäel Vikerlase tänaval tekkis konflikt ka 44-aastase naise, 31-aastase naise ja 31-aastase mehe vahel. Konflikti tagajärjel said mõlemad 44-aastased naised ja mees kehavigastusi.

22. oktoobril teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel lõi 32-aastane mees 18-aastast meest näkku, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas lööja kinni.

23. oktoobril anti teada, et Põhja-Tallinnas Erika tänava maja korteris ründas seni tuvastamata mees 39-aastast meest, mille tagajärjel sai kannatanu kehavigastusi ja tundis valu. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

23. oktoobril teatati, et Lasnamäel Punase tänava toitlustusasutuses ründasid kolm seni tuvastamata inimest 33-aastast meest, põhjustasid talle valu ja kehavigastusi.

Vargus

22. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Ehte tänava maja maa-aluses garaažis on sõidukilt Toyota Land Cruiser öö jooksul varastatud valuveljed koos talverehvidega. Vargusega tekitatud kahju on 1600 eurot.

Kelmus

22. oktoobril anti teada, et 19. oktoobril helistas 49-aastasele Põhja-Tallinnas elavale mehele naine, kes väitis end olevat Swedbanki töötaja. Kui mees vastas, et on SEB Panga klient, siis ütles naine, et ühendab ta SEB Panga operaatoriga. Väidetav SEB Panga töötajast naine teatas, et mehe kontol taheti teha kahtlane tehing ja selle takistamiseks tuleb pangakonto viivitamatult blokeerida. Mees sisenes mobiil-ID abil oma pangakontole ja andis naisele oma kasutajatunnuse. Seejärel avas ta konto teises pangas ja teatas sellest ka naisele. 21. oktoobril läks mees SEB Panga kontorisse ja võttis kontoväljavõtte, millelt oli näha, et tema kontolt on tehtud kaks ülekannet võõrastele inimestele. Ülekannetega tekitati mehele kahju üle 4600 euro.

Piiriturvalisus

22. oktoobril viidi Põhja prefektuuris läbi illegaalimenetlus Ukraina kodaniku suhtes, kes pani toime liiklusalase süüteo. Tema

viisavaba viibimisaega lühendati ühekordselt, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

22. oktoobril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus läbi illegaalimenetluse Aserbaidžaani kodanikust

mehe suhtes, kes oli viibinud Eestis seadusliku aluseta 309 päeva. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks kümne päeva jooksul ja määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

22. oktoobril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus läbi illegaalimenetluse Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes ei kasutanud talle väljastatud viisat eesmärgipäraselt. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

22. oktoobril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine Ukraina kodanikust mehel, kellel puudusid asjakohased

dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mees paigutati kuni tagasilennuni kinnipidamiskeskusesse.

24. oktoobril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine kahel Ukraina kodanikust mehel, kelle põhjendused

reisi eesmärgi ja Eestis viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed. Mehed lahkusid tagasi Kiievisse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.