"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Koroonaprotest lõi Tallinna volikogus kaardipaki segi (0)
26. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

Tallinna linnavolikogu liikme Kairet Remmak-Grassmanni lahkumine Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridadest tähendab, et Tallinna volikogu koalitsioonikõnelustele on lisandunud üks muutuja, kirjutab Postimees. 

Keskerakonnal on absoluutse ülekaalu saamiseks vaja vaid kaht lisahäält, praegu fraktsioonitu Remmak-Grassmann plaanib enda sõnul hääletada üksnes oma südametunnistuse järgi.

Tallinna linnavolikogu liige Kairet Remmak-Grassmann astus EKRE liikmeks rohkem kui kaheksa aastat tagasi. Varem Reformierakonda valinuna võlus teda uue erakonna eestimeelsus ning kõik tundus selle juures sümpaatne, rääkis ta Postimehele. Ta aitas õhinal erakonda üles ehitada ning oli kuni läinud nädala lõpuni ka selle Pirita osakonna ja Ida-Tallinna ringkonna juht.

Nüüd on see kõik värske minevik, kuigi juba paar aastat tagasi hakkas Kairit Remmak-Grassmannile tunduma, et ta pole päris õiges kohas.

Kohalikel valimistel oli ta väljas kolme teemaga. Esiteks Pirita detailplaneeringud, sest kogukond ootab tema sõnul, et ta aitaks planeeringuid sellises mahus takistada. Teiseks lubas ta seista kindlalt selle eest, et Tallinna tuleks koolikohti juurde. Kolmandaks lubas ta panna piiri ebavõrdsusele omastehoolduses: järeltulijatega eakad peavad selle eest maksma üsna ränka hinda, samas kui ilma lasteta eakad seda tegema ei pea.

Endine ekrelane kinnitas, et tema hääle saab volikogus see fraktsioon, kus ollakse valmis tema teemadega edasi minema. «Ma juba teadlikult hoidsin enne valimisi ennast eemal EKRE põhilubadustest, näiteks mis olid: seisame mošeede vastu, ehitame õhutrammi ja vihkame kõiki.»

Olles ise aktiivselt osalenud sotsiaalministeeriumi programmis, kus ta propageeris vaktsineerimist Covidi vastu, hakkas ta oma erakonna poolt sellele negatiivset vastukaja tundma. Teadust usaldava inimesena häiris teda erakonnas maad võtnud vaktsineerimisvastasus.

Valimistel tegi koduerakond Remmak-Grassmanni sõnul talle suisa vastupropagandat, levitades sõnumit, et tema poolt ei tasu Pirital hääletada. «Sellepärast olen veendunud, et kõik, kes minu poolt hääle andsid, toetavadki minu põhimõtteid, mitte EKRE-sse kuulumise pärast,» selgitas ta saadud 237 hääle tausta, mis oli palju vähem kui samas nimekirjas kandideerinud Andres Raidil. Viimasega pole aga Remmak-Grassmann ei valimiste ajal ega pärast seda kohtunudki.

Endine ekrelane kinnitas, et tema hääle saab volikogus see fraktsioon, kus ollakse valmis tema teemadega edasi minema. Ta ütles, et kindlasti liitub ta mõne fraktsiooniga, kuid kas see toimub poole aasta või aasta pärast, seda veel ei tea. «Seni, kuni olen fraktsioonitu, ma hääletan täpselt nii, mis tundub mulle olevat õige. Hääletan oma südametunnistuse järgi,» selgitas ta oma hääletamise põhimõtteid.

Oma endise koduerakonna kohta ei taha ta kokkuvõttes midagi halba öelda. «Nad võiksid sellega arvestada, et ma ei ole vaenlane, ma lihtsalt tundsin, et minu tee läks nendega lahku. Isegi abielud lähevad lahku,» avaldas Remmak-Grassmann.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.