"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Remondi tõttu veetakse mitmel rongiliini reisijaid Tallinnas bussidega (0)
26. oktoober 2021
Foto: Scanpix

Alates 1. novembrist muutub reisirongide sõiduplaan, mitmel ida- ja edelasuuna reiseil veetakse reisijaid Tallinna linna sees endiselt bussidega ning läänesuuna liiklusgraafik on remonttööde tõttu hõredam.

„Kui seni on ehitus mõjutanud peamiselt ida- ja edelasuuna ronge, siis nüüdseks on tööd jõudnud faasi, kus olulised piirangud tulevad ka läänesuunal“, sõnas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. Remondi tõttu ei pääse Balti jaama enam ka mitmed Keila, Kloogaranna ja Turba rongid, mistõttu on sõiduplaan alates esmaspäevast antud suunal hõredam, vahendab BNS.

Selleks, et et sõitjad endiselt rongidesse ära mahuks, kasutab ettevõte Kongo sõnul suurema sõitjate arvuga väljumiste puhul kahte kokku haagitud rongi.

Kongo lisas, et osad Läänesuuna reisid toimivad ümberistumisega. Ta tõi esile, et osade Turba suuna reiside puhul tuleb istuda ümber teise rongi kas Pääskülas või Keilas. Kloogaranna liinil on samuti ühe väljumise puhul ümberistumine teise rongi Pääskülas, enamasti tuleb aga ümber istuda Kloogal ning lühike Klooga-Kloogaranna lõik läbida bussiga.

Idasuunal sõidavad kõik Aegviidu liini rongid endiselt üksnes Ülemisteni ning Tallinna ja Ülemiste vahel tuleb kasutada busse. Samuti veetakse Balti jaama ja Ülemiste vahel reisijaid bussidega mõnel Tartu, Narva ja Rakvere liini reisil. Suuremas osas kehtib edasi praegune sõiduplaan, kuid osade busside Tallinnasse jõudmise aega on korrigeeritud.

Edelasuunal muudatusi ei ole, osad reisid on jätkuvalt asendatud bussidega Tallinna ja Tallinn-Väikse vahel.

Asendusbussidega ei ole võimalik vedada jalgrattaid. Bussiga asendatud reiside puhul saab rattaga rongile kas Tallinn-Väiksest või Ülemistelt, Kloogaranna liini puhul Kloogalt. Ratastooliga on asendusbussi kasutamine võimalik eeldusel, et ratastool pannakse pakiruumi (peab olema kokkupandav) ning reisija saab ise bussi minna. Juhul, kui reisija saab liikuda ainult ratastoolis, tuleks oma reisisoovist ja täpsetest reisi aegadest vähemalt kolm tööpäeva varem e-posti teel  teada anda.

Asendusbusside peatused on tähistatud Elroni värvides siltidega ning nende asukohad koos sõiduplaanimuudatuste infoga on leitavad Elroni kodulehelt ja ooteplatvormide infostendidelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.