"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
TALLINNA UUDISED 26.10 Tulekul on suurem hinnatõus, Tallinn näitab ühistranspordi tulevikuvõimalusi ja targa linna lahendusi, avalikud joogikraanid ja koolivaheaja tegevused (0)
26. oktoober 2021

Tallinna uudised 26. oktoobril.

26.10.2021 – Ees ootab hinnatõus
Elektri ning kütuse hinna rekorditest kuuleme igapäevaselt. Need on aga kaks kulukomponenti, mis lähikuudel tõstavad toiduainete hindu. Probleemi süvendavad ka koroonast tekitatud tarneprobleemid, toormehindade tõus ning tööjõu puudus.   

26.10.2021 – ILM26.10.2021 – BALTI JAAMA OOTEPLATVORMIDE UUS NUMERATSIOON

Balti jaamas jätkuvate ümberehitustööde käigus vahetatakse välja ooteplatvormide ja teede numeratsioon. Järgmisest nädalast hakkab Balti jaamas kehtima uus raudteede numeratsioon, kus tee number 1 astub Go Hotel Snelli juures. Sealt edasi lähevad numbrid loogilises järjekorras kuni Balti jaama turuni välja, kus saab olema tee number 9. Järgmiseks nädalaks vahetatakse välja ka kõik platvormide viidad ja digiekraanid info. Reisijatel palutakse tähelepanelikult jälgida viitasid.  

26.10.2021 – Tallinna ühistranspordi tulevik
Tallinnas näeb lähiajal sõitmas ülipikka, kahe lõõtsaga metroobussi, mis on üheaegselt nii troll kui ka elektribuss. Vajadusel saab see kaasaegne ja nutikas sõiduk ühendada oma trollisarved lahti ja jätkata sõitu tavalise elektribussina. Täna tegi metroobuss ka esimese pikema sõiduringi.   


26.10.2021 – Uued joogikraanid tänavatel

26.10.2021 – Targa linna nutikad lahendused
Tulevikus hakkab munitsipaalpolitsei oma töös kasutama nutikat drooni ja Kalamajas hakatakse liiklust korrastama anduritega. Need on kaks innovaatilist uuendust, mis valiti välja Targa linna konkursile laekunud tööde hulgast. Need on lahendused, mida Tallinna linn reaalselt kasutada saab.  


26.10.2021 – Botaanikaaed kutsub õpilasi taimepäevadele
Botaanikaaed kutsub nautima sügist ja tutvuma taimedega, mis veel praegu ,pimedal aastaajal, vilju kannavad. Koolivaheaja puhul pakutakse lastele ka eriprogrammi ehk siis avastamisretki vabas õhus.  


26.10.2021 – LINDAKIVI KULTUURIKESKUSES AVATAKSE UUS NÕUSTAMIS-JA VAKTSINEERIMISPUNKT
Tallinna neljas linnaosas töötavates Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimistelkides on kuue päevaga kaitsesüsti saanud 1466 inimest, sealhulgas 1076 sai esmase doosi. Laupäeval, 30. oktoobril avatakse nõustamis- ja vaktsineerimispunkt ka Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses. Ühtlasi jätkavad homsest tööd Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas asuvad vaktsineerimistelgid. Vaktsineerida saavad kõik soovijaid alates 12. eluaastast, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini.   

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.