“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Aas: Eesti vajab hädasti uusi kaevandusi ja karjääre (0)
27. oktoober 2021
Foto: Scanpix

“Materjalivajadused trassi rajamiseks on suured ja praeguste karjääride aeg hakkab täis saama. Samas eeldab nende avamine väga pikka protsessi, kohalike elanikega läbirääkimist ja põhjalikke keskkonnauuringuid,” märkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Minister ütles kolmapäeval toimunud riigikogu infotunnis, et täitematerjalide puudus on Eestis suur ning avada oleks vaja uusi kaevandusi ja karjääre, vahendab BNS.

Aas möönis seoses Rail Balticu ehituse venimisega, et isegi ilma selleta vajab Eesti hädasti uusi kaevandusi ja karjääre, sest täiteainet vajab ka teedevõrk ning toorme hinnad tõusevad. 

Täitematerjalide puuduse leevendamiseks uurib Aasa sõnul riik võimalusi kasutada Rail Balticu trassi ehitusel täiteainena põlevkivi kaevandamisel tekkivat aherainet. 

Rail Balticu ehituseks on Aasa sõnul järgmise aasta riigieelarvest eraldatud ligikaudu 40 miljonit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.