“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
video Eakate akadeemia seekordne külaline oli legendaarne estoonlane Arne Mikk (0)
27. oktoober 2021
Arne Mikk.

Põhja-Tallinna eakate akadeemia loengud toimuvad juba mitmendat aastat. Traditsiooniliselt kutsutakse esinema mõni huvitav inimene huvitavatel teemadel. Sel korral rääkis eakatele oma tööst estoonlane Arne Mikk.

Õnnela, kes oli tulnud loengut kuulama, lausus, et Arne Mikku on väga huvitav kuulata.

“Ta on nii huvitav mees ja ta räägib alati nii põnevalt,” ütles Õnnela.

“Tarka inimest on alati hea kuulata,” lisas ka Lii, kes külastab Eakate akadeemia igal võimalusel.

Arne Miku enda sõnul saab ta rääkida ei millestki muust kui vaid Estonia teatrist ja suurepärastest kolleegidest.

Georg Ots oli see inimene, kellega koostöös algas ka Arne Miku enda teatritee.

“Kui ma tulin 52. aastal ooperikoori, oli tema just Don Juanina publiku ees. 75. aastal viisin lõpule ka tema poolt pooleli jäänud lavastuse Don Juani. Lisaks kõik kolleegid nagu Tiit kuusik, Hendrik Krumm, Margarita Voites, Anu Kaal, kelledega ma olen koos töötanud ja see aeg on olnud võrdlemisi pikk,” meenutas Arne Mikk.

Nüüd juba pensionipõlve pidav Mikk on Estonias lavastanud oopereid, olnud peanäitejuht, loominugline juht ning ka Estonia Nõukogu esimees. Ka täna hoiab Mikk end teatri tegemistega kursis. 

“Ma olen omamoodi eluaegne liige selles kollektiivis,” lausus Mikk. “Käin ikka esietendusi vaatamas, jalutan vahel läbi, sest selles majas on mul veel sissepääs võimaldatud. Päris ju ei saa kriipsu peale tõmmata sellele tööle, mis on olnud.”

Eakate akadeemia on Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse poolt korraldatud aastatepikkune traditsioon.

Linnaosa vanema Manuela Pihlapi sõnul pakuvad sellised üritused lisaks vaimuvärskendusele ka kooskäimise võimalust, mis on eriti oluline praegusel koroonaajal.

“Siis eakad ei tunned end üksi, nad saavad käia koos, rääkida oma muredest, rõõmudest ja hirmudest. Ma arvan, et tänasel päeval on see akadeemia veel olulisem, kui ta oli varem,” ütles Pihlap.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.