“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
video Taimepäevad pakuvad koolivaheajal Botaanikaaias palju põnevat tegevust (0)
27. oktoober 2021

Botaanikaaias saavad õpilased koolivaheajal osa võtta taimepäevadest. Sügisele kohaselt räägiti täna viljadest, mida taimed pakuvad. Taimepäevad kestavad kolm tundi koos vahepealse kehakinnitusega.

“Need ei ole väga hea maitsega, on hapud, aga neid võib suhu panna, sest neis on väga palju vitamiine,” seletas lodjapuu juures taimepäeva juhendaja kümnekonnale lapsele. Noored, kes olid Botaanikaaeda kogunenud, proovisid ka kreeka pähkleid purustada, et näha, milline nende sisu välja näeb. Paraku ei pidanud aluseks pandud lõikelaud sellele vastu. Mõndagi uut said lapsed aga kõrva taha panna.

Mirtel ütles: “Sain teada, et erinevaid kastaneid on. See, mida meie kõik korjame, on hobukastan.”

Kristjan teadis öelda: “On pähklipuud olemas ja lodjapuud ja mõnesid marju ei tohi süüa.”

“Et on olemas erinevat sorti pähkleid, on olemas ka selliseid suuri puid, mis kannavad marja ja on olemas ka erinevat tüüpi loomi siin metsas,” teadis Rasmus kõnelda.

Homme õpitakse tundma pisikesi taimi ehk niiöelda mikrotaimi.

“Neid siis lastele õpetamegi, et nad saavad siis ise endale vitamiinirikast niisugust toidulauda lisa, et õpiksidki neid toidutaimi varakult siis ise avastama ja jälgivad siis nende taimede tõusmist, et kui kiiresti mõni taim üldse tärkab ja millal tuleb neid süüa, et kui päris lehed juba ilmuvad, siis võib juba süüa. Väga vitamiinirikkad, nii et see on väga oluline tervislik toiduallikas meile tegelikult igapäevaselt,” selgitas taimepäevade korraldaja Eliko Petser.

Kolmas päev on pühendatud samblikele. Päevad on tehtud mänguliseks ja lapsed saavad ka ise midagi meisterdada. Täna tegid õpilased lõhnava kaardi kuivatatud taimedest. Huvilised saavad veel registreerida end Botaanikaaia kodulehel

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.