Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
TALLINNA UUDISED 28.10 Tõhustusdoosid, uued rangemad maskireeglid, testimine koolides ja Kakumäe rannahoone ideekonkurss (0)
28. oktoober 2021

Tallinna uudised 28. oktoobril 2021.

28.10.2021 – Tõhustusdoos on kättesaadav kõigile, kel 6 kuud vaktsineerimisest möödas.
Pärast seda kui Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kritiseeris valitsust tõhustusdooside valikulise tegemise pärast, muutis valitsus väga kiiresti oma seisukohta. Tänasest on tõhustusdoosid kättesaadavad kõigile, kellel on koroona vaktsiinikuuri lõpetamisest möödas kuus kuud.  


28.10.2021 – MASKIKANDMISE KOHUSTUS MUUTUB HOMSEST RANGEMAKS
Valitsus otsustas laiendada maskikandmise kohustust. Alates homsest tuleb maski kanda kõikjal kontrollitud tegevustega kohtades. Ka nendes kohtades, kus küsitakse vaktsiinipassi või läbipõdemise tõendit, tuleb alatest homsest kohustuslikult kanda maski. See puudutab näiteks teatrit, kino ja kontserdisaale. Loomulikult ka kaubandus-ja teeninduskohti. Maski peavad kandma avalikus kohas kõik. Sellest kohustusest on vabastatud vaid need, kellel on selleks tervislikud põhjused. Vastava tõendi peab olema välja andnud eriarst Ettevõtete osas, kes ei ole küsinud inimeselt nõuetekohaselt koroonapassi, alustatakse koheselt menetlust, mis võib tuua kaasa ettekirjutuse või trahvi.  

28.10.2021 – Testimine koolides tekitab küsimusi
Esmaspäevast peavad koolid alustama õpilaste kiirtestimisega. Õpetajad on aga nõutud, sest pealinna koolidesse ei ole jõudnud juhendit testimise korraldamiseks, rääkimata testidest endist.   


28.10.2021 – Kolmandik töötutest põeb depressiooni
Kuigi töötute arv on pealinnas kerges langustrendis, suureneb kahjuks pikaajaliste töötute arv. Põhjuseks on üha sagedamini esinev depressioon.   


28.10.2021 – Keskraamatukogu kingib lastele raamatud
Tallinna Keskraamatukogu kingib kõikidele pealinna esimese klassi õpilastele kauni luuleraamatu. Seda ikka selleks, et aina rohkemad lapsed leiaksid enda tee raamatukokku. Uurisime, milliseid raamatuid algklasside õpilased tõesti hea meelega loevad.   

28.10.2021 – Kakumäe rannahoone ehituseks oodatakse ideid
Kaukumäe rannas peaks paari aasta pärast olema kaasaegne ja kena rannahoone. Milline täpselt, seda on täna veel keeruline öelda. Aga siin saavad kaasa rääkida kõik soovijad. Kuni pühapäevani oodatakse ideid ja mõtteid selle kohta, milline võiks olla Kakumäe uus rannahoone.  


28.10.2021 – ILM


Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.