"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
fotod Nõustamis- ja vaktsineerimispunkt avati laupäeval ka Lasnamäel (1)
30. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

„Vaktsineerimistelkides pakume inimestele mugavat võimalust saada nõustamisteenust ja soovi korral end sealsamas ka vaktsineerida. Kuna teenus on inimeste poolt hästi vastu võetud, otsustasime kolme aktiivsema külastusega telgi lahtiolekut pikendada vähemalt nädalaks ning pakkuda sama teenust ka Lasnamäe elanikele,“ rääkis linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik.

Vaata galeriid (21)

Tallinna neljas linnaosas töötavates Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimistelkides on kuue päevaga kaitsesüsti saanud 1466 inimest, sealhulgas 1076 sai esmase doosi. Laupäeval, 30. oktoobril avatakse nõustamis- ja vaktsineerimispunkt veel Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses. Tööd jätkavad homsest Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas asuvad vaktsineerimistelgid.

„Siinkohal täname kõiki, kes on seda võimalust juba kasutanud ja ootame jätkuvalt kõiki inimesi, kes juba on jõudnud otsuseni end vaktsineerida või kes vajavad veel vastuseid oma küsimustele. Vaktsineerides saame kaitsta iseennast ja oma lähedasi, kuid iga päevaga muutub olulisemaks toetada ka kriitilise piirini jõudnud meditsiinisüsteemi,“ lisas Öpik.

„Oluline on meeles pidada, et vaktsiini vajavad ka haiguse läbipõdenud inimesed ning optimaalne aeg selle tegemiseks on pool aastat pärast tervenemist,“ märkis Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. „Lasnamäe nakatumismäär on varasemaga võrreldes küll madalam, kuid haigestumuse trend on siiski tõusuteel ja see valmistab meile muret. Seetõttu kutsun üles kasutama võimalust ja ennast vaktsineerima.“

Nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Lindakivi kultuurikeskuses on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 10–17 ning esmaspäevast reedeni kell 12–19.

Nõustamis- ja vaktsineerimistelgid Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas on avatud järgmiselt: Haabersti Maxima XXX parklas (Ehitajate tee 148) tööpäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–15; Põhja-Tallinna Valitsuse hoovialal (Kari 13) iga päev kell 10–17; Keskturu juures (Lastekodu 11b) tööpäevadel kell 9–16 ja nädalavahetusel kell 9–15.

Vaktsineerida saavad kõik soovijaid alates 12. eluaastast, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Nõustamise ja vaktsineerimise teenust osutab kõigis punktides tervishoiupartner Eldred OÜ.

Tõhustusdoose on esimese kuue päevaga saanud 205 inimest. Tõhustusdoosiga vaktsineerimine on soovitatav üle 65-aastastele inimestele mitte varem kui kuue kuu möödumisel vaktsineerimiskuuri lõpetamisest. Esmase vaktsineerimiskuuri läbinud 18-64-aastaseid võib nende soovi korral tõhustusdoosiga vaktsineerida mitte varem kui 8 kuu möödumisel kuuri läbimisest. Tõhustusdooside tegemiseks kasutatakse mRNA vaktsiine, kuid hetkel on selleks EL müügiluba vaid Pfizer/BioNTechi vaktsiinil Comirnaty. Comirnaty vaktsiini võib manustada tõhustusdoosina sõltumata sellest, millise Eestis kasutusel oleva COVID-19 vaktsiiniga on vaktsineerimiskuur läbitud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tähelepanek
31. okt. 2021 22:32
Galerii pilt 2/21, näha on ka vaktsineeritava delikaatsed isikuandmed nõusoleku andmise deklaratsioonil.