"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
USA lubab Pfizeriga vaktsineerida 5-11-aastaseid lapsi (1)
30. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

“Ema ja arstina tean, et lapsevanemad, hooldajad, koolipersonal ja lapsed on oodanud tänast heakskiitu,” teatas USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) juht Janet Woodcock avalduses. “Nooremate laste vaktsineerimine COVID-19 vastu toob meid normaalsuse taastamisele lähemale.”

USA andis reedel loa kasutada Pfizeri COVID-19 vaktsiini lastel vanuses 5-11 pärast ekspertkogu heakskiitu, vahendab BNS.

USA Haiguste Kontrolli ja Ennetuse Keskus (CDC) koguneb veel teisipäeval, et anda vastavad kliinilised soovitused. 

Kliinilised uuringud enam kui 2000 osalejaga näitasid, et vaktsiin on enam kui 90 protsendi ulatuses efektiivne sümptomaatilise haiguse väljakujunemise ennetamisel. 

Vaktsiini ohutust uuriti lisaks veel enam kui 3000 lapsel ja mingeid tõsiseid kõrvaltoimeid uuringutes ei tuvastatud. 

Selles vanusegrupis antakse Pfizeri vaktsiini 10 mikrogrammi suurune doos ehk kolmandik sellest, millega süstitakse täiskasvanuid. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lombitagune
30. okt. 2021 20:57
https://makroskoop.ee/usa-uurimus-koige-tugevamad-vaktsiiniskeptikud-on-doktorikraadiga-inimesed/