"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Lõpeb loomasõbraliku ja -vaenuliku teo hääletus (0)
31. oktoober 2021
Foto: Pixabay

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub pühapäevani valima käesoleva aasta kõige loomasõbralikumat ja -vaenulikumat tegu. ELS valib igal aastal loomakaitsepäeva raames ühe loomasõbraliku ja -vaenuliku teo.

Novembris kuulutatakse hääletuse tulemuste põhjal välja kaks kõige enam hääli saanud tegu, vahendab BNS.

ELS-i liikmed valisid mõlemast kategooriast kuue sõbralikuma ja vaenulikma teo seast kolm. Loomasõbralikuma teo kandidaadid on karusloomafarmide keelustamine, Briti sõdurid aitasid Tapal tabada ilutulestiku tõttu põgenenud nälginud koera ning koolilapsed päästsid Rohuküla sadamast kassipojad.

Avalikust hääletusest jäi välja Ida päästekeskus tõi Rakveres truubist välja pardipere, loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad päästeaktsioon puurikanade farmis ja Tartumaa koolipoisid päästsid kuldnoka elu. “Valides hääletuseks kandidaate, jäi positiivselt silma noorte hoolivus loomadest. Kui eelmine aasta pälvisid loomavaenuliku teo koolilapsed, siis see aasta on olukord vastupidine. Leidsime meediast mitmeid lugusid, kus lapsed kas annetasid, aitasid või märkasid hädas olevat looma. See on väga positiivne märk, sest hoolivus loomade vastu algab juba noorest east,” rõõmustas ELS-i turundus- ja kommunikatsioonijuht Agnes Blank.

Loomavaenulikuma tegudeks valiti, et koerale pandi nöör kiviga kaela ümber ning visati jõkke, Nõo valla koerte pidev hulkuma laskmine, mis päädis sellega, et üks koer tapeti ammuga ning see, et pereisa peksis kassipoja jalaga surnuks.

Avalikust hääletusest jäi välja Lääne-Virumaa kutsikavabrik, pesitsusrahu rikkumine raietöödega võttis mitmete loomade elud,  vaklade poolt söödud hüljatud lammas. “Seekord jõudsid kolme vaenuliku teo sekka juhtumid, mis näitavad liigagi ilmekalt inimese hoolimatust ja julmust. Kuid kahjuks ei saa öelda, et välja jäänud teod oleksid olnud leebemad. Kutsikavabriku juhtumi ja pesitsusrahu rikkumise kannatajateks olid mitmed isegi mitmekümned loomad. Peame ka see aasta kurbusega tõdema, et vaenuliku teo kandidaate oli äärmiselt lihtne leida,” kommenteeris ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.