“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
fotod Tallinna loomaaed pani kõrvitsahooajale piduliku punkti Kõrvitsapeoga (0)
31. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

Laupäeval toimus Tallinna loomaaias tänavuse kõrvitsakampaania lõpetuseks vaatemänguline Kõrvitsapidu. Lisaks kommenteeritud toitmistele said külastajad osa temaatilistest välinäitustest, mängudest ja loomaaia kohvikute kõrvitsamenüüst.

Vaata galeriid (99)

Haridusasutused üle Eesti kogusid 7 tonni kõrvitsaid, millega kõrvitsapeol loomi rõõmustatakse. Näha saab nii loomade toitmist kui välinäitust.

Laupäeval pannakse Tallinna Loomaaias pidulik punkt kõrvitsakampaaniale, mille jooksul kogusid 54 kooli ja lasteaeda kokku 7 tonni kõrvitsaid, millega loomaaed pool aastat loomi toita saab.

“Me alustame kell 11 jääkarudega ja siis see trall läheb edasi elevantide ja laste loomaiani ning kestab kella kolmeni,” sõnas Tallinna Loomaaia loodushariduse spetsialist Darja Zubareva. “Selle aja sisse jäävad ka mängud lastele, mis toimuvad elevandimaja ees.”

Näitusel saab teada, kes loomadest kõige rohkem kõrvitsat armastab ning päeva jooksul saab täita ka ristsõna, mille eest loositakse ka auhindu. Kõrvitsapeost saavad osa ka loomad ja linnud, kes ise taimetoidulised pole.

“Ka näiteks kotkad ja kakud saavad endale kõrvitsa kuid kuna nemad seda ei söö, siis neile on kõrvits hoopis kausi eest, kuhu sisse lähevad rotid ja lihatükid maiustamiseks,” lisas Zubareva.

Väiksed Lõuna-Ameerika ahvikesed tamariinid saavad oma kõrvitsa seest näksida näiteks kilke ja muid putukaid.

“Tavaliselt pannakse kõrvitsa sisse see, mida loom sööb, kui nende lemmikud on ussikesed või putukad siis pannakse neid, šimpansitele pannakse näiteks puu-ja juurvilju,” selgitas Tallinna Loomaaia uluki hooldusmeister Imbi Taniel. “Nad reageerivad erinevalt, mõnikord on kohe huvitatud, vahel läheb aega, et huvi tekiks. Loomade on üldse nii, et tuleb kannatust varuda, kui midagi näha soovid.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.