"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
tallinna uudised 04.11 COVID-19 olukord, kodus vaktsineerimine, linnatranspordi tulevik, elektri ja kütte hinnatõus, PÖFF ja Tondiraba liuväli (0)
04. november 2021

Tallinna uudised 4. novembril 2021.

04.11.2021 – Valitsus ei hakka otsustama ravimise järjekorra üle
Täna vajas haiglaravi 589 covid haiget. Et aga iga päev toob juurde ligi 2000 uut nakatumist, kasvab ka haiglaravi vajavate patsientide arv ning haiglate taluvuse piir on lähedal. Valitsus ei soovi haiglatele määrata covid-haigete voodikohtade ülempiiri. Otsus, kellele esmajärjekorras abi osutada, jääb haiglate endi otsustada.

04.11.2021 – REGISTREERI KODUS VAKTSINEERIMISEKS
Tallinnas saab alates tänasest registreerida kodus vaktsineerimiseks. Kodus vaktsineerimine on mõeldud eelkõige neile linnakodanikele, kes erinevatel põhjustel ise ei saa vaktsineerimispunkti minna.Näiteks kellel on keeruline liikuda või mõni raskem haigus. Kodus vaktsineerimise soovist saab teada anda neljapäevast telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel kella 8–20 ja nädalavahetusel kella 9–17. Patsientidele öeldakse päev ja kellaaegade vahemik, millal vaktsineerimisbrigaad nende juurde jõuab. Teenus on jagatud päevade kaupa linna piirkondade vahel.   

04.11.2021 – Visioonikonverentsil arutati rohelise linnatranspordi tulevikku
Tallinna linn planeerib aastaks 2025. tuua linnatransporti keskkonnasõbralikud ja tõhusa energiallikana tuntud vesinikbussid. Täna toimunud Tallinnas visioonikonverentsil *Linnatransport aastal 2035 arutasid Baltikumi transpordisektori juhid, kuidas populariseerida ühistransporti ning muuta see rohelisemaks.  

04.11.2021 – Kütte ja elektrihindade tõus
Üleüldise hinnatõusu taustal tuleb meil arvestada et elektri-ja soojakulud võivad sel talvel olla kaks korda suuremad kui mullu. Kuidas saavad aga sellise hinnatõusuga hakkama üksi elavad pensionärid ja väikese sissetulekuga pered. Ja kuidas linn neile appi saab tulla?  

04.11.2021 – PÖFF
Pimedate ööde filmifestival toimub sel aaastl juba 25. korda. Pöffi juht Tiina Lokk tõdeb ise, et väga peomeeleolu pole aega tunda, sest tegeleda tuleb ellujäämisega koroonatingimustes. Hetkel on aga rõõm teatada, et kõiki piiranguid järgides alustab filmifestival 12. novembril.  

04.11.2021 – DETSEMBRI ALGUSES AVATAKSE TONDIRABA PARGIS LIUVÄLI
Detsembri algul avatakse Lasnamäel asuvas Tondiraba pargis vabaõhu liuväli koos uiskude laenutusega. Ka talvel on pargis tegevust, pakutakse jõulumeeleolu ja võimalusi aktiivseks pargi kasutamiseks. Vabaõhu liuväli avatakse Tondiraba pargi läänepoolses osas ning kohale võib tulla ka isiklike uiskudega. Liuvälja külastus ja uiskude laenutus on tasuline. Lisaks liuväljadele plaanib Lasnamäe linnaosavalitsus avada ka avalikke suusaradu Tondiraba ja Pae parkides.  

04.11.2021 – ILM


Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.